Created with Sketch.

Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці

17.11.2020, 08:51
Фото: Saechsische

Немає такої людини, котра хоча б раз у житті не куштувала шоколадні ласощі.

Однак не всі знають, що за вирощенням какао-бобів стоять сотні неповнолітніх дітей, чию працю незаконно експлуатують дорослі.

Вказаний процес сягає справді промислових обсягів, про які роками замовчують виробники шоколаду, йдеться у матеріалі журналістів видання "Deutsche Welle".

Наголошується, що станом на 1 листопада 2020 року майже 1,6 мільйона дітей знаходяться у трудовому рабстві на какао-плантаціях, переважно в африканських країнах — Кот-д'Івуарі та Ґані.

Фактично, замість навчання у школі, малеча безоплатно працює як дешева робоча сила під наглядом власних батьків.

«Кожен другий працівник плантації — дитина шкільного віку, яка працює у складних умовах, не отримуючи за це грошової винагороди. Експлуатація дитячої праці є сталою проблемою. Проте виробники шоколаду систематично ігнорують цю ганебну ситуацію, бо відмова від залучення дітей спричинить зростання ціни на кінцевий продукт», — зазначають журналісти "Deutsche Welle".

Головними причинами, яка спонукає залучати малечу у процес вирощення какао-бобів, є: бідність серед населення країн-експортерів; масова безграмотність; ігнорування прав людини; незацікавленість урядовців і міжнародного бізнесу покращити ситуацію; низька ринкова ціна на сировину.

Відтак, мільйони дітей і надалі лишаються об'єктом трудової експлуатації з боку дорослих, адже всім учасникам шоколадної індустрії простіше зберегти status quo, ніж взятися за її докорінні зміни.

Читайте також
Українські лицарі із бригади короля Данила мужньо боронять Часів Яр
Війна
У містах Приазов'я не припиняється спротив агресії РФ
Війна
Світ зимового пейзажу лубенця Ігоря Рудя
Мистецтво
Вітчизняний бойовий БПЛА «Кажан» вправно утилізує окупантів на фронті
Війна
Благословенний край, або чому Південь України всіяний козацькими хрестами
Історія
Стоїть незламне місто гірняків посеред понівеченого ворогом Запорозького степу
Війна