Немає такої людини, котра хоча б раз у житті не куштувала шоколадні ласощі.
Однак не всі знають, що за вирощенням какао-бобів стоять сотні неповнолітніх дітей, чию працю незаконно експлуатують дорослі.
Вказаний процес сягає справді промислових обсягів, про які роками замовчують виробники шоколаду, йдеться у матеріалі журналістів видання "Deutsche Welle".
Наголошується, що станом на 1 листопада 2020 року майже 1,6 мільйона дітей знаходяться у трудовому рабстві на какао-плантаціях, переважно в африканських країнах — Кот-д'Івуарі та Ґані.
Фактично, замість навчання у школі, малеча безоплатно працює як дешева робоча сила під наглядом власних батьків.
«Кожен другий працівник плантації — дитина шкільного віку, яка працює у складних умовах, не отримуючи за це грошової винагороди. Експлуатація дитячої праці є сталою проблемою. Проте виробники шоколаду систематично ігнорують цю ганебну ситуацію, бо відмова від залучення дітей спричинить зростання ціни на кінцевий продукт», — зазначають журналісти "Deutsche Welle".
Головними причинами, яка спонукає залучати малечу у процес вирощення какао-бобів, є: бідність серед населення країн-експортерів; масова безграмотність; ігнорування прав людини; незацікавленість урядовців і міжнародного бізнесу покращити ситуацію; низька ринкова ціна на сировину.
Відтак, мільйони дітей і надалі лишаються об'єктом трудової експлуатації з боку дорослих, адже всім учасникам шоколадної індустрії простіше зберегти status quo, ніж взятися за її докорінні зміни.