У «WSJ» розкрили, до якого часу США хочуть укласти мирну угоду.
Найближчими вихідними відбудеться важлива зустріч за участі спецпосланця президента США Дональда Трампа Стіва Віткоффа з Володимиром Зеленським, яка «має вирішальне значення».
Віткофф та Зеленський також зустрінуться з деякими європейськими лідерами: переговори мають відбутися в німецькій столиці — Берліні.
Про це повідомило видання «The Wall Street Journal» з посиланням на джерела, обізнані з цього питання.
Медіа стверджує, що в Берліні у переговорах з Віткоффом європейську сторону представлятимуть президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Британії Кір Стармер і канцлер ФРН Фрідріх Мерц. Дані про зустріч розкрили дві офіційні особи.
Майбутні переговори, які відбудуться найближчим часом у Німеччині, матимуть «вирішальне значення», пише видання. Адміністрація Дональда Трампа прагне досягти мирних домовленостей між сторонами вже до початку 2026 року.
«Ця зустріч має вирішальне значення, оскільки Білий дім наполягає на укладенні угоди про припинення війни з росією до кінця року», — йдеться в матеріалі.
Варто зауважити, що видання «The Wall Street Journal» 11 грудня повідомляло: канцлер Німеччини Фрідріх Мерц хоче провести зустріч європейської, української та американської сторін цими вихідними, 13–14 грудня. Повідомлялося, що німецький політик прагне організувати переговори, щоб обговорити різні пропозиції щодо мирного врегулювання.
Президент США Дональд Трамп у розмові з журналістами 12 грудня заявив, що на вихідні запланована зустріч у Європі. Однак політик не сказав, чи буде присутня на ній американська делегація. За його словами, США приєднаються, якщо бачитимуть «хороший шанс» на укладення мирної угоди.
Нагадаємо, 13 грудня Трамп прокоментував ідею створення буферної зони на Донбасі, заявивши, що «багато людей хочуть побачити, як це спрацює».
Нагадаємо, що днями сенатор Блюменталь закликав Трампа замінити посланників.
Він вважає, що Віткофф і Кушнер діють як переговорники на користь росії, а не як неупереджені посередники.
«Вони (Віткофф і Кушнер. – Ред.) виглядають упередженими щодо України. Я вважаю, що Трампу потрібні нові представники — Віткофф і Кушнер, здається, підтримують росію, замість того, щоб бути неупередженими чи об’єктивними переговорниками. А весь “мирний план” слід відкинути, їм потрібно повернутися до початкової точки», — зазначив Блюменталь.