Created with Sketch.

Виявлено вплив Китаю, росії та Ірану на Нову Зеландію

13.08.2023, 12:36
Фото: google

Національне розвідувальне агентство оприлюднило звіт, у якому йдеться про факти впливу Ірану, Китаю та росії на Нову Зеландію.

У звіті агентство зазначає про амбіції Китаю щодо посилення своєї політичної, економічної та військової участі в Тихоокеанському регіоні. Агентство заявило, що воно обізнане та стурбоване поточною діяльністю китайської розвідки «в Новій Зеландії та проти неї».

У звіті говориться, що Іран брав участь у втручанні в суспільство шляхом впливу на іранські громади та групи дисидентів у Новій Зеландії.

Агентство пов’язує війну росії в Україні з низкою проблем, включаючи посилення геополітичної конкуренції, збоях в ланцюгах поставок, спробах шпигувати за іншими країнами та поширенні дезінформації. — «Міжнародні кампанії дезінформації росії мали вплив на погляди деяких новозеландців», – йдеться у звіті.

Усередині країни агентство виявило, що насильницький екстремізм продовжує становити загрозу. У звіті говориться, що в Новій Зеландії, ймовірно, були люди, які мали намір і могли здійснити терористичні атаки всередині країни, хоча агентству не було відомо про якісь конкретні чи надійні плани.

«Ми продовжуємо спостерігати провокаційну лексику та насильницькі образи в Інтернеті, націлені на широке коло людей із уже маргіналізованих спільнот», — йдеться у звіті.

Читайте також
«Ми зробимо це складнішим способом»
Світ
Туреччина може приєднатися до військового союзу Саудівської Аравії та Пакистану
Світ
У Трампа вигадали новий спосіб отримати Гренландію: жителям готові заплатити по $100 тисяч
Політика
«Військові завжди є варіантом»: Білий дім розглядає кілька сценаріїв щодо Гренландії, — Reuters
Політика
Небезпечна безпека від США. За що Зеленський віддав сіоністам надра України?
Війна
Sky News: Трамп впевнений у можливості приєднання Гренландії через слабкість ЄС
Політика