Created with Sketch.

Внутрішнє ядро ​​Землі зазнало змін — науковці

11 лютого, 20:39
Фото: Nature

Наша планета далеко не мертвий шмат каменю у порожнечі. Всередині Землі є рідке ядро ​​і в'язка мантія, а ось центр вважається затверділим.

У новій розвідці на шпальтах галузевого видання Nature Geoscience вчені уми Заходу проаналізували дані, отримані за минулі 20 років, і виявили аномалію поблизу межі двох частин ядра. Змодельовані схеми переконують, що серцевина планети сповільнилась або навіть змінила напрямок обертання приблизно 2010 року.

Але науковці також стверджують, що у земному ядрі розрізнили неоднорідності, а головне, насторожує його поведінка. Річ у тім, що швидкість обертання внутрішнього ядра змінюється протягом кількох років, — це встановили за допомогою реєстрації сейсмічних хвиль від землетрусів, що повторюються.

«Наша команда взяла дані про підземні поштовхи, які сталися впродовж 1991-2024 років у районі Південних Сандвічевих островів, що поряд з Антарктидою. Проте зареєстрували їх дві групи сейсмографів аж на Алясці. Всього — 168 повторюваних пар землетрусів у 42 місцях. Ми з'ясували, що приповерхневий шар внутрішнього ядра зазнає структурних змін», — стверджують дослідники.

Найпростіше пояснення проблеми: тимчасові зміни форми внутрішнього ядра. Таким чином, науковці вирішили тривалу суперечку про те, що викликає тимчасову мінливість сейсмічних хвиль — обертання або фізична активність у внутрішньому ядрі.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що мантія Землі має величезні структури невідомого походження. Особливу увагу геологів привернув достаток надмірних скупчень дивної речовини.

Читайте також
Вчені відкрили нову групу крові
Життя
У США навчилися відстежувати космічне сміття за допомогою сейсмографа
Життя
У всьому світі дорослі люди тупішають
Книги
Науковці визнали метал найінтелектуальнішим музичним жанром
Мистецтво
Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату
Життя
Данські вікінґи не пасли задніх у работоргівлі африканцями — науковці
Історія