Для маскування незаконної діяльності зловмисники задіяли афілійовану фірму на території однієї з європейських країн
Компанія на Волині постачала на московію стратегічно важливу продукцію, яка використовується для виробництва важкої техніки, у тому числі підводних човнів.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу СБУ.
За даними Служби безпеки, до оборудки причетний керівник однієї з волинських компаній, яка виготовляє високотехнологічні вироби для опорно-поворотних механізмів, продавав до рф комплектуючі, які використовують для виробництва важкої техніки, у тому числі підводних човнів.
"Для маскування незаконної діяльності зловмисники задіяли афілійовану фірму на території однієї з європейських країн. Зафіксовано, що керівник цієї фірми співпрацює з терористичними організаціями "л/днр".
За схемою, іноземна комерційна структура закуповувала продукцію українського заводу нібито для своїх потреб, а потім переправляла її кінцевим замовникам в росію. Як показали наявні дані, з початку повномасштабного вторгнення ділки нелегально "експортували" майже 200 тис. одиниць критично важливих виробів", - йдеться в повідомленні.
Під час обшуків на виробництві та у помешканнях фігурантів виявлено:
СБУ розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (пособництво провадженню господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором), тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Зокрема, планується повідомлення про підозру керівнику волинського підприємства-виробника.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Служба безпеки заблокувала у Полтавській області схему нелегального постачання до росії товарів критичного експорту.
До організації оборудки причетний керівник місцевого підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес на території рф.
Фігуранти налагодили механізм прихованого переправлення продукції, яка використовується також підприємствами військово-промислового комплексу країни-агресора.
Серед «замовників» товару були представники Курського електроапаратного заводу, до якого відправляли інструментарій для виробництва енергозахисних систем на об’єктах військово-морського флоту рф.