Created with Sketch.

Вони цього не визнають й удають, що такого не було

07 січня, 14:53
Фото: Facebook

Звісно, то їхня справа — визнавати чи ні. Але наша... наша ж — знати й уміти відповідати на всі їхні випади, особливо підступні та брехливі.

Отримав від колеги з Івано-Франківська відзнаку єврейської поліції у ґетто. Коли президент Ізраїлю звинуватив українців та членів ОУН у причетності до розстрілів у Бабиному Яру, він ані слова не сказав про безпосередню участь самих євреїв у толокості.

Отож, варто знати, що єврейська внутрішня поліція, чи як їх називали «Служба порядку» (мовою їдиш «Judenräte») активно допомагала німцям у переслідуванні інших євреїв, у тому числі в їх відправленні до концтаборів. Чисельність таких загонів залежала від чисельності населення ґетто.

Так, наприклад, у Варшавському ґетто у «Службі порядку» служили близько 2500 осіб, у Лодзі — 1200, у Львові — близько 500. Кожному із поліцаїв видавався кийок і він мав майже необмежену владу усередині гетто.

У міру швидкого посилення режиму у ґетто поліцаї не знали пощади, а їхнім аргументом було: «Що ви від нас хочете: не ми, так німці зроблять це».

Поліцаї у багатьох випадках були ще жорсткіше, ніж німці. Хабарництво і побори у варшавському ґетто досягло астрономічних розмірів; члени «юденратів» і єврейська поліція наживали на цьому фантастичні бариші.

Наприклад, у ґетто німцями було дозволено мати лише 70 хлібопекарень, паралельно ж існувало ще 800 підпільних. Вони використовували нелегально завезенну у ґетто сировину.

За ідеєю, євреї, службовці у поліції та окупаційній адміністрації повинні були б ховати їх від німців і радіти — більше євреїв-одноплемінників виживе від додаткового хліба. Насправді ж власники цих підпільних пекарень обкладалися великої «мздою» своєї ж поліцією і «юденрат».

У разі відмови оплатити їх чекало викриття перед нацистами. Єврейська поліція брала «мзду» також із контрабандистів, які привозять у ґетто продовольство та інші речі.

Контрабандним перевезенням товарів займалася, до речі, і сама єврейська поліція. Спочатку єврейські поліцейські мали можливість залишати межі ґетто; вони цим користувалися і щодня проносили продукти, які продавали по шаленим цінами.

Через кілька місяців німецька влада почала заарештовувати єврейських поліцейських поза межами ґетто. Поліція та агенти-євреї, службовці німцям, видавали німцям євреїв-підпільників.

Члени «юденратів», міцно пов'язані із поліцією, також тероризували населення гетто. На загал «Юденрат» займався розподілом харчування у ґетто, що давало серйозний привід для збагачення.

Так, у 1941 році надходження від продажу хлібних талонів становили понад дві третини доходів «юденрат». В «юденрат» примудрялися брати мзду навіть із вуличних жебраків; такі от справи...

Вгодована юдейська «Служба порядку» Західної Галичини (1943 рік)
Читайте також
За Киву заплатили до 50 тисяч доларів
Війна
СБУ затримала «крота» російського ГРУ у лавах ТЦК на Волині
Війна
Ще один покидьок здобув своє
Війна
Олександр Качний мав стати російським «гауляйтером» Київської області, - ЗМІ
Політика
Під рубрикою «Разом до перемоги»
Опінії
На Харківщині депутат уникнув ув’язнення за співпрацю з окупантами
Війна