Created with Sketch.

Все для перемоги?

12.10.2023, 14:31

У новому асфальті, у новій бруківці, у нових парках і стадіонах заритий бетон незбудованих дзотів Авдіївки.

Ворог підступно розпочав просування на Авдіївку.

Як же так! — скаржиться обиватель, — нам обіцяли наш великий наступ, сухопутний коридор, Мелітополь, Маріуполь, Крим ще цього літа! Авдіївки в планах не було, знову путін обдурив!

Подивіться навколо — у новому асфальті, у новій бруківці, у нових парках і стадіонах заритий бетон незбудованих дзотів Авдіївки. У мільярдах розтрачених грошей — тисячі дронів, снаряди, ракети, натівські аптечки, якісні турнікети. У них — піт, біль і кров наших бійців.

Наступного року Україна витратить на оборону понад 21% ВВП. Рекордна сума, якщо порівнювати з попередніми роками: у 2013 році на армію дали 1%, а від початку війни стали виділяти 2,5—5,5%, яких, звісно, ні на що не вистачало, але ось за ці копійки великий гетьман і «відродив» армію, а потім «велике будівництво» завершило «підготовку» до повномасштабного вторгнення.

П'ять відсотків, які були раніше, це, до речі, взагалі не бюджет країни, що воює. Такі гроші витрачали західні країни в роки Холодної війни. Холодної, не гарячої!

Обіцяні 21,6% — це вже ого-го! Тільки армія у нас стала щонайменше в 4 рази більшою. А щоденні витрати на техніку, паливо, снаряди, ракети, гранати, патрони взагалі колосальні. Знову не вистачить ні на що. Хіба що союзники допоможуть...

Скільки ж треба витрачати на війну, щоб вистачило на оборону Авдіївки, а, можливо, і на звільнення Криму?

У роки Другої світової війни США витрачали на оборону в середньому 43,4% ВВП, Британія — 55,7%, Німеччина — 67,8%, Японія — 49,7%, СРСР — 55% нацдоходу.

За ці гроші:

У всіх воюючих країнах Другої світової війни було запроваджено п'ятиденний (як мінімум) робочий тиждень і десятигодинний (як мінімум) робочий день. У США під час війни практично припинили виробництво легкових автомобілів, і повністю припинили продаж їх населенню.

«Все для перемоги» — це не гасло СРСР. Першими його взяли на озброєння кляті капіталісти і ринкова економіка.

Усі матеріали та ресурси жорстко нормувалися. Наприклад, не можна було нічого купити в магазині, що містило в собі каучук — ця стратегічна сировина йшла винятково на потреби оборонної промисловості. Військові заводи працювали цілодобово, у три зміни.
Багаті поводилися скромно і служили в армії, а не тусувалися в елітних ресторанах. Карткова система у Великій Британії була скасована тільки 1955 році.

У Києві війну непомітно. Ніхто не напружується, не працює в три зміни. Навіть нічні клуби. У п'ятницю уже з обіду традиційна тяганина на виїзд зі столиці. Пересічний обиватель, посумувавши за Авдіївкою, поспішає на законний відпочинок.

Захід нам допоможе.

Автор: Юрій Касьянов — волонтер, активіст ініціативи “Армія SOS”, керівник ініціативи “A.Drones”. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки.

Читайте також
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії
Нелегітимний вчергове хоче здати Україну
Війна
Як вкрасти країну
Політика
Черговий клірик УПЦ МП (ФСБ) отримав підозру СБУ
Політика