Created with Sketch.

Як мозок відрізняє кохання, дружбу і прив’язаність?

26 серпня, 18:15

Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.

Дослідження мозкової активності показало, що різні види любові – до дітей, партнера, природи – активують схожі ділянки мозку, але з різною інтенсивністю.

Про це пише MedicalXpress.

Вчені з Університету Аалто провели дослідження з участю 55 батьків. Під час експерименту учасникам пропонували уявити різні ситуації, пов’язані з любов’ю. Дослідники використали функціональну магнітно-резонансну томографію (fMRI), щоб виміряти активність мозку під час того, як учасники роздумували над короткими історіями, пов'язаними з різними типами любові.

Дослідження було опубліковано в журналі Cerebral Cortex

Виявилося, що найсильнішу реакцію викликає любов до дітей – особливо в областях мозку, відповідальних за винагороду.

Любов до партнера, друзів чи домашніх тварин також активує ці ділянки, але меншою мірою.

Любов до природи більше пов’язана з активацією ділянок мозку, повʼязаних з візуальною інформацією, замість тих, що відповідають за соціальні зв'язки.

У власників домашніх тварин спостерігається особливо сильна реакція на згадку про своїх улюбленців. Їхній мозок активувався більше, коли йшлося про любов до своїх пухнастих друзів, ніж у тих, хто не має домашніх улюбленців.

Згідно з дослідженням, мозкова активність залежить не тільки від близькості об'єкта любові, але й від того, чи це людина, тварина чи природне явище. Найбільшим сюрпризом для дослідників було те, що області мозку, пов'язані з любов'ю між людьми, виявилися дуже схожими, а відмінності полягали переважно в інтенсивності активації. Усі типи міжлюдської любові активували області мозку, пов'язані із соціальним пізнанням.

Науковці сподіваються, що ці знання зможуть допомогти в лікуванні таких проблем, як депресія або порушення прив’язаності, а також дадуть нові теми для роздумів про природу любові і людських зв’язків.

Читайте також
Майже вся Антарктида вкрита дюнами
Світ
Чи належала Туринська плащаниця Ісусу Христу?
Історія
Науковці розкрили таємницю єґипетської «крикливої мумії»
Світ
Відновлення лісів Амазонії відбувається критично повільно через посуху
Життя
Перші землероби прийшли у Британію з України — науковці
Історія
Авари практикували багатоженство — угорські генетики
Історія