Роман Червінський розповідав, що на другий день вторгнення з ОП прийшла команда - без їхньої санкції мости не підривати
Військовий-розвідник та полковник Роман Червінський розповів про операцію на аеродромі "Канатове".
- Що насправді відбулося на аеродромі "Канатове" влітку минулого року?
- Хто готував операцію по виманюванню російських пілотів?
- Чи знали про це СБУ та ГУР МО?
- До чого тут справа вагнерівців, Єрмак та Татаров?
Про це в ексклюзивному інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів військовий-розвідник та полковник Роман Червінський.
Підрив мостів на початку повномасштабного вторгнення не дозволив би росіянам потрапити до Херсону.
"Беремо функціональний обов'язок, розкладаємо: Верховний головнокомандувач і пішли, пішли до низу. Хто, на якій ділянці, які команди давав, що виконувати. І це все є. І люди, які виконували накази по розмінуванню Чонгарського напрямку, не підриву мостів на Херсонському напрямку, вони даватимуть покази, що "мені дали команду згори". А далі дійдемо до того, хто був ініціатором цього", - зазначив він.
Коментуючи слова журналістки щодо того, на скільки б мінування Чонгару сповільнило російський наступ, Червінський як приклад навів Мар'їнку, Авдіївку та Бахмут.
"Скільки росіяни над ними борються зараз? Вже рік вони не можуть нічого зробити. Там те ж саме, тим більше там є природні умови, щоб їх не пустити. Там дуже вузьке місце, якщо там поставити артилерію, авіацію, заміновано все буде і будуть пристріляні позиції - це майже нереально пройти так швидко, як вони (росіяни. - Ред.) пройшли", - додав він.
Червінський також пригадав розмову з військовослужбовцем, який був заступником командира 72-ї бригади.
"Він каже, що коли вони за ніч встигли дістатися до Ірпеня, вибудувати позиції, щоб зупинити росіян. І коли він зрозумів, що не може їх зупинити, тому що сили нерівні. У нього одна бригада, а там пре з того боку десятки тисяч людей і техніки. Каже, що "логічно мені потрібно було підривати мости через Ірпінь".
Каже, коли я доповів цю ситуацію командиру бригади, то він мені сказав:
І каже: "Я на свій розсуд сам його підірвав, завдяки цьому я їх зупинив", - сказав Роман Червінський.
Раніше ЗМІ повідомляли, що українські військові кілька місяців вербували пілота рф для викрадення літака. Серед них, за даними ЗМІ, був Роман Червінський. Згодом, як зазначили в СБУ, "операція" проводилася попри заперечення СБУ та без згоди відповідних державних органів. У результаті ворог отримав дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу ЗС рф обстріляти летовище.
Пізніше СБУ повідомила про підозру Червінському у справі про обстріл окупантами аеродрому "Канатове" на Кіровоградщині. Його затримали на Тернопільщині.
Сьогодні головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов подав заяву про бажання взяти на поруки полковника Романа Червінського.
Про це Бутусов написав у фейсбуці.
"Тільки що подав заяву про бажання взяти на поруки полковника Романа Червінського, співробітника СБУ та ГУР, заслуженого героя війни за незалежність України. Росіяни можуть сьогодні радіти - Роман Червінський, який був безпосередньо дотичний до ліквідації цілої низки російських командирів, в тому числі "Мотороли" та "Гіві", заводиться у наручниках до зали суду за вигаданим правопорушенням", - зазначає він.
За словами Бутусова, соромно на таке взагалі дивитись.
"Це робить влада, яка три роки брехала, що війни не буде, що вони добились миру, і замість снарядів будувала мости на шляхах російського вторгнення. Але чимало людей виступають на підтримку Романа, це дає надію, що під тиском громадської думки спроби його покарати проваляться. Це помста за публічні свідчення по "Вагнергейту", нічого спільного з правосуддям ця замовна справа не має, і це усі чудово розуміють", - пише Бутусов.
"Він для себе усі компроміси давно відрізав, тримати його за ґратами можуть тільки на замовлення і під тиском влади, це не справедливо та ганебно для держави", - резюмує Бутусов.