Created with Sketch.

Яким курсом піде Британія під проводом лейбориста Стармера?

09 липня, 07:10
Фото: Facebook

Перші дії нового уряду у Лондоні: допомога Україні й збільшення оборонних видатків до 2,5% ВВП. Кір Стармер не порушить обіцянки Ріші Сунака

Що справді подобається у британській політиці? — Незалежно від зміни політичних партій у парламенті геополітичні орієнтири та антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною.

Чинний прем'єр-міністр Кір Стармер не просто заявляв про незмінну підтримку України у разі своєї перемоги, а особисто знає усі наслідки злочинної путінської політики. Як адвокат, він безпосередньо брав участь у судовому процесі у справі колишнього агента ФСБ Алєксадра Літвинєнка на стороні звинувачення.

І тепер на посаді голови уряду Туманного Альбіону у пана Стармера будуть чудові можливості працювати на зменшення російського впливу у світі. Принаймні, на британських островах так точно.

Але іронія в тому, що приголомшлива поразка місцевих консерваторів стала результатом саме безвідповідальної зовнішньої політики — не щодо росії, а щодо Європи. Консерваторів таки наздогнали результати «Brexit», які призвели до зниження торгівлі, зменшення інвестицій та, зрештою, до рекордного падіння добробуту життя британців.

Вперше за десятиріччя їхній добробут не просто не зростав, а зменшувався — це доволі рідкісне явище для країн розвиненого Заходу. Поки що дуже рано говорити, що Британія у часи Стармера повноцінно повернеться до ЄС.

Однак точно можна сказати, що відносини між Лондоном та Брюсселем суттєво покращаться. І це насправді дуже добре, — особливо та тлі того, що після можливого повернення Дональда Трампа в Овальний кабінет Європі буде потрібна нова безпекова політика, за участі країн, які добре розуміють головні загрози для цивілізованого світу.

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії