Created with Sketch.

ЄС хоче позбавити Угорщину права голосу для розблокування допомоги Україні

18.12.2023, 10:17

Лідерам ЄС тепер доводиться вигадувати способи, як завадити Віктору Орбану послабити підтримку України.

Лідери країн Європейського союзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу, аби розблокувати надання фінансової допомоги Україні.

Про це пише Financial Times із посиланням на європейських дипломатів.

Чиновники Євросоюзу та дипломати наголосили, що лідерам ЄС тепер доводиться вигадувати способи, як завадити прем'єру Угорщини Віктору Орбану послабити підтримку Києва Брюсселем.

Деякі чиновники розглядають можливість використати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року, яка дає змогу позбавляти країну права голосу у зв'язку з порушенням європейського законодавства.

Цей процес може бути заблокований будь-яким іншим членом ЄС, проте після виборів у Польщі в блоці не залишилося «гарантованого захисника» Угорщини.

Втім, багато країн «нервують» через використання, по суті, найбільшої зброї ЄС проти держави-члена. Натомість, за словами чиновників, вони сподіваються переконати Орбана відмовитися від вето на фінансування, продемонструвавши йому «справжню ціну ізоляції» його країни в блоці.

Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду самостійно, хоча це займе час.

«Можливо Угорщина може створити більше проблем. Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але, зрештою, Угорщина не зможе перешкодити нам надавати гроші Україні» — сказав чиновник.

Нагадаємо, на саміті ЄС Угорщина наклала вето на надання Україні 50 млрд євро фінансування на чотири роки.

У МЗС України зазначили, що принципове рішення про фінансування було досягнуто, тепер Київ очікує на завершення всіх процедур у січні. Президент Євроради обіцяв провести спеціальний саміт, щоб обговорити надання допомоги.

Читайте також
Трамп визнав, що помилився в оцінці прагнення путіна до миру — Axios
Політика
Reuters: Реакція Трампа на появу дронів над Польщею занепокоїла Європу
Війна
Трамп остаточно злився з питання санкцій проти росії?
Опінії
росія намагається викупити у Туреччини комплекси С-400 через втрати на фронті
Війна
Королівська сім’я готує пишний прийом для Дональда та Меланії Трампів
Політика
Трамп каже, що нікого не захищатиме в ситуації з дронами над Польщею
Війна