Created with Sketch.

ЄС намагається підготуватися до можливого повернення Трампа до влади в США

26 жовтня, 13:40

Обговорення стосувалися, зокрема, підтримки України, а також торгівлі.

Вищі посадові особи Європейського Союзу зустрілися з послами країн-членів для обговорення того, що буде, якщо колишній президент США Дональд Трамп переможе на виборах у Штатах.

Про це виданню Politico на умовах анонімності розповіли 12 дипломатів ЄС.

«Їх турбує торгівля, але найбільше — Україна», - сказав один із дипломатів, додавши, що Брюссель передбачає «різкі зміни в політиці США ще до інавгурації».

Розмови стосувалися, зокрема, двох аспектів невизначеності в разі перемоги республіканського кандидата Трампа: чи продовжуватиме Вашингтон підтримувати Україну, а також перспективи підвищення тарифів на всі товари, які постачатимуться до США. 

Зустрічі відбуваються в той час, коли побоювання через можливість повернення Трампа до Білого дому пронизує найвищі ешелони влади в ЄС. Невеликі групи послів 27 країн Союзу провели зустрічі в четвер і п'ятницю, 24-25 жовтня, з високопосадовцями Брюсселя, в тому числі з керівником апарату глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн Бьорном Зайбертом і представниками кількох департаментів Єврокомісії, які охоплюють сфери від торгівлі до енергетики.

Раніше ЗМІ також писали, що ЄС створив «групу швидкого реагування» для підготовки до наслідків виборів у США. Союз розглядає можливість завдати жорсткого удару у відповідь у торгівлі в разі перемоги республіканця. 

Троє дипломатів розповіли виданню, що дискусії також торкнулися відносин ЄС із Китаєм, оскільки Трамп налаштований ще більше протистояти Пекіну. 

Навіть якщо президентство кандидата від демократів Камали Гарріс у США не буде настільки «деструктивним», як потенційна адміністрація Трампа, виконавча влада ЄС хоче показати, що розглядає всі можливі сценарії. 

«Ми дійсно готуємося до виборів у США. Розглядаються всі можливі результати. Ми прагнемо підтримувати тісне партнерство з США», - сказала представниця Єврокомісії Аріанна Подеста. 

Трамп попереджав, що не буде захищати союзників по НАТО, які витрачають на оборону менше 2% ВВП, а ще пригрозив накласти 10-20-відсоткові тарифи на весь імпорт, щоб повернути робочі місця в США. Також він неодноразово робив суперечливі заяви про війну рф проти України й підтримку Києва. 

Читайте також
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії
Сі Цзиньпін зацікавлений у присутності військових КНДР у росії
Опінії
Південнокорейська опозиція проти надання Україні військової допомоги
Світ
Росія може спровокувати у Молдові громадянський конфлікт
Опінії
Близький Схід і інтереси України
Опінії