Created with Sketch.

Європейські власники танкерів збільшили перевезення російської нафти перед ембарго, –WSJ

18.07.2022, 15:45

У травні-червні грецькі власники танкерів перевезли близько половини обсягів російської сирої нафти

Європейські власники нафтових танкерів нарощують обсяги російської сирої нафти до того, як у грудні набуде чинності запровадження ембарго ЄС.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними Lloyd’s List Intelligence, у травні та червні грецькі власники танкерів, які контролюють майже третину світового флоту, перевезли близько половини обсягів російської сирої нафти.

Так, упродовж цих двох місяців судна здійснили 151 захід у російські порти в Чорному та Балтійському морях. За цей час у минулому році було 89 заходів.

Високий попит на нафту після вторгнення в Україну спричинив зростання тарифів на її перевезення у 4 рази. Так, вартість перевезення вуглеводневої сировини на танкері типу "Афрамакс" зросла в середньому до $40 тис., тоді як у січні показник становив близько $10 тис.

Власники великих європейських танкерів зазначають, що санкції можуть змусити їх тимчасово призупинити плавання приблизно третини їхнього флоту. Але високий світовий попит на нафту змусить ці судна знову рухатися, кажуть вони.

"Ніхто не може сказати, що станеться з ринком танкерів після того, як санкції почнуть діяти, але врешті-решт це може бути чистим позитивним результатом, оскільки попит на нафту все ще високий, і кораблям, ймовірно, доведеться везти її з більш віддалених місць. Вони йтимуть на більші відстані, а це означає, що вони зароблятимуть більше грошей", – каже керівник однієї з грецьких компаній.

Читайте також
Фінансові потоки московії різко скоротилися і ускладнилися після нових санкцій США
Війна
Жвава торгівля між КНР і РФ — це «мильна бульбашка»
Економіка
Подвійне громадянство не рятує. Швейцарські банки закривають рахунки росіян
Війна
Черговий удар у спину кремлівського бункерного щура
Світ
Болгарія відмовилася від імпорту путінської нафти
Політика
Україна отримає від США $500 тисяч конфіскованих активів московії
Війна