Пандемія коронавірусу змусила уряди переважної більшості країн світу спрямувати державні кошти на охорону здоров'я.
Тим часом як освіта і наука опинилися на межі існування, зокрема й через запровадження дистанційного навчання, йдеться у доповіді генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулай.
За її словами, необхідно як найшвидше вжити невідкладних заходів, аби захистити систему освіти від руйнівних наслідків глобальної пандемії, зокрема й через стале фінансування навчальних програм.
«Спільно з міністрами з понад 70 країн і міжнародними партнерами ми підписали декларацію, де наголошено на нашій твердій відданості спрямуванню значних коштів на освіту. Навчання дітей у цей нелегкий час має лишатися для міжнародної спільноти головним пріоритетом, нашою опорою для відновлення після подолання пандемії», — зазначила Одрі Азулай.
Фахівці ЮНЕСКО підрахували, що з 1 квітня до 1 жовтня 2020 року уряди низки країн вклали в розвиток освіти своїх громадян менш як 1% бюджетних коштів, що є доволі критичним показником.
«Деякі міністри, прикриваючись боротьбою з коронавірусом, назвали збільшення фінансування освіти непомірною витратою. Маємо наголосити, що це не просто витрата — це наша найважливіша довгострокова інвестиція, без якої нас усіх чекає похмуре майбутнє», — підсумувала генеральний директор ЮНЕСКО.