Created with Sketch.

З другої спроби Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію

19.06.2024, 15:35

Рішення про створення військової поліції у першому читанні підтримали 247 депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

За відповідний законопроєкт проголосували 247 народних обранців.

Військову поліцію пропонується створити як військове формування з правоохоронними функціями, що матиме завданням забезпечення правопорядку і військової дисципліни. Цей законопроєкт зареєстрували народні депутати від монобільшості та групи «Довіра».

Крім того, Геращенко назвала створення військової поліції «ще одним репресивним органом». 

«При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських», – написала Геращенко.


5 червня законопроєкт про Військову поліцію було знято з парламентського розгляду «через відсутність загальної картини військової юстиції».

Нагадаємо, голова Правоохоронного комітету Верховної Ради Сергій Іонушас ініціював створення в Україні Військової поліції. Відповідний законопроєкт №6569-д було зареєстровано в парламенті 31 травня.

Військовим поліцейським парламент планував надати право проникати у житло «порушників» законодавства (такими юридично можуть вважати і ухилянтів) та надати право платити гроші фізичним особам за допомогу у розкритті злочинів.

Крім пункту про проникнення у житло, законопроєктом пропонується запровадити створення партизанської «мережі», яка б за гроші повідомляла правоохоронцям про тих військовозобов’язаних, які порушили законодавство.

Стаття 9 законопроєкту про військову поліцію містить таку норму, на яку мають право ці правоохоронці:

«Здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень».

Читайте також
Зеленський хоче, щоб OLX і «Розетка» передавали державі всю інформацію про вас
Політика
Зеленський арештував жінок військовослужбовців, які у Вінниці влаштували мітинг
Політика
Людожери планують жити вічно
Політика
Не привілей, а право: чому оплески за свободу принижують нас
Опінії
Разумков у Раді зажадав розслідування тиску на депутатів через голосування щодо НАБУ
Політика
«Зеленський впав із демократичного п’єдесталу», — Financial Times
Позиція