Created with Sketch.

Захід мусить перестати боятися РФ

24.07.2023, 21:01
Фото: Facebook

Москва була і залишається дійсним Колосом на глиняних ногах, стоячи на болотах. Тож її знищення – справа колективної волі та духу.

Колективний Захід дає нам рівно стільки зброї, скільки потрібно. Ну, все це для того, щоби російські окупанти не витіснили ЗСУ до польського кордону, а ЗСУ не викинули російських окупантів за поребрик.

Для нас це – об'єктивна даність. Вона, обумовлена неспроможністю євроатлантичної спільноти діяти згідно з принципами міжнародного права та стратегічною доцільністю: так, як вона діяла у 1990 році в Кувейті й у 1999 році в Югославії.

Бо РФ у рази потужніша за Ірак і Сербію. А ще РФ має солідний арсенал ядерної зброї, яку не вагаючись застосує проти тих, хто здумає силою вернути її у правове поле.

Щоб укоротити Владіміра Путіна, колективному Заходу доведеться радикально змінити весь свій modus vivendi та перетворитися на суцільний воєнний табір. Однак після 70 років тотального розслабону – це завдання, відверто кажучи, із царини фантастики.

Найближчим часом нас, швидше за все, таки чекає квазізаморозка конфлікту за сценарієм 2014-2015 років. Тільки от із ще більшим масштабом втрат і руйнувань, які ми не осягнули до кінця.

Практика показала, що краще, ніж улітку-восени 2014-го без залучення великих міжнародних гравців у світову війну (коли пішло звільнення Луганської та Донецької областей, нашими власними силами, перерване введенням у дію регулярних частин російської армії та "підставою" дніпропетровського клану і завершене освистаними ідіотами Мінськими угодами) зробити було об'єктивно неможливо. Це доведений нещодавно кривавим минулим факт.

Подальші поступки Путіну: зміна влади в Україні (не без участі західних ЗМІ, фондів і їхніх годованців), розведення військ, роззброєння, підписання документів з новими формулами тощо, – привели до тотальної війни, економічного колапсу і стамбульських протоколів. Це все ще гикатиметься нам у майбутньому. 

Шкода порядних людей, які зберегли гідність і здоровий глузд в умовах загального помутніння розуму й атрофії совісті. Але ситуація поки що не безнадійна і дає здоровим силам суспільства часовий люфт, аби перегрупуватися і підготуватися до нової битви у наступній точці біфуркації.

Читайте також
Перший штурм столиці Ічкерії
Історія
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії
20 років тому, 22 листопада 2004 року розпочалася нова глава історії України
Опінії
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи
Політика
Геноцид сам по собі нічому нікого не вчить, а дарма
Опінії
Справжні друзі виявляються лише в скрутні часи, в часи випробувань
Війна