Created with Sketch.

Заступник голови Фонду держмайна привласнює кошти ОГХК

20.10.2021, 12:02
Фото: bastion.tv

Глобальний корупційний скандал довкола розслідування "Pandora Papers" зачепив навіть дрібних чиновників України.

Днями вітчизняне видання "Lenta.ua" викрило схему відмивання коштів із державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) її куратором у Фонді державного майна Денисом Кудіним.

Згідно з оприлюдненою інформацією, гроші промислового підприємства за продаваний ільменіт надходять на рахунок посередника – ​компанії "ESTRA Capital Limited".

Бенефіціарами та керуючими партнерами цього офшору з кіпрською пропискою виявилися особисто Денис Кудін і його кум Владислав Войтенко, який обіймає посаду першого заступника голови правління ОГХК.

«Пан Войтенко цьогоріч у квітні увійшов до правління ОГХК безпосередньо за протекцією Кудіна. Виходить, Кудін підібрав кадри у держкомпанію з метою отримання особистої вигоди, використовуючи службове становище – керує корпоративними правами держпідприємств, які підконтрольні Фонду держмайна», – йдеться у матеріалі видання "Lenta.ua".

Також, як з'ясувалося, Кудін і Войтенко приятелюють доволі давно, ще з часів перебування у компанії WOG, де вони разом відповідали за продаж хотдогів у поїздах "Інтерсіті" від ТОВ "WOG Рітейл".

Після звільнення з цієї компанії, Кудін опинився у Фонді держмайна і відразу ж перетягнув Войтенка на грошову посаду в ОГХК, де розпочалися "чистки інакодумців", які відмовилися бути співучасниками корупційної схеми.

Останнім із ОГХК "вибув" Артур Сомов; він ще у липні написав скандальну колонку на "Українській Правді", в якій натякнув, за що знімають таких як він – відмова співпраці з деякими підозрілими фірмами, зокрема російськими.

У редакції видання "Lenta.ua" підозрюють, що наведений кадровий "сплав" Кудіна, Войтенка і Ко може бути безпідставною причиною постійного перенесення терміну приватизації ОГХК, ринкова ціна якої щомісяця збільшується, як і їхні офшорні кошти.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", оприлюднення розслідування "Pandora Papers" не віщує нічого доброго Україні, з якої через "президента Голобородька" тікають інвестори.

Читайте також
ВАКС взяв під варту підозрюваного у вимаганні 1 мільйона доларів за уникнення екстрадиції до рф
Кримінал
Пів мільярда для Сушкевича
Позиція
На росії корупціонерів арештовують, з України корупціонери з награбованим вільно виїжджають
Війна
Як в Україні завищують ціни на будматеріали в «Прозорро»
Політика
Підполковника Нацгвардії судитимуть за понад 70 млн грн незаконних виплат
Кримінал
Заміна Гринкевичу: як бізнесмен Мітрохін та його група фірм розігрують мільярдні тендери Міноборони
Політика