Created with Sketch.

Заступник голови Верховного суду Богдан Львов виявився громадянином московії

16.09.2022, 10:45

Сам суддя заперечує, що в нього є паспорт країни-агресора

Заступник голови Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду у його складі Богдан Львов виявився громадянином московії.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні проекту «Схеми» Радіо Свобода.

Богдан Львов – заступник голови українського Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду у його складі. У 2017 році, під час конкурсу до цього суду, він зазначив у своїй анкеті, що не має громадянства іншої країни.

Але «Схеми» встановили, що це не відповідає дійсності. Насправді суддя Богдан Львов, окрім українського, має громадянство іншої країни. А саме – Російської Федерації.

Обіймати державну посаду, маючи громадянство іншої країни – не просто заборонено українським законом. Після 2014 року, наявність паспорта громадянина московії у представника влади України – природно викликає запитання більш серйозного характеру – про те, в інтересах якої з двох країн він працює?

За яких обставин український суддя Богдан Львов отримав громадянство країни-агресора? Чому не відмовився від нього ані після 2014 року, ані після 24 лютого 2022 року?

«Схеми» поставили ці запитання самому судді Львову.

Касаційний господарський суд у складі Верховного суду – це остання ланка у вирішенні майнових та бізнесових суперечок. Часто це – гучні справи, в яких на кону – великі гроші. Наприклад, боротьба Приватбанку за офісну будівлю, холдинг Дмитра Фірташа проти Антимонопольного комітету, справа Романа Ратушного: захист Протасового яру від забудови.

Богдан Львов

Журналісти встановили, що у 2017 році, під час конкурсу до цього суду, він зазначив у своїй анкеті, що не має громадянства іншої країни. Але за даними «Схем» це не відповідає дійсності - Львов, окрім українського, має громадянство Російської Федерації.

Російський паспорт Богдан Львов отримав ще наприкінці 90-их. Він тоді вже вершив правосуддя в Україні – на посаді судді військового суду Центрального регіону.

Розслідувачі отримали в своє розпорядження витяг з реєстру «Роспаспорт» з двох різних джерел. Згідно з ним, паспорт громадянина РФ Богдана Львова оформлений у Москві, у 1999 році. У заяві на отримання громадянства, поданій від імені Львова, підставою для видачі вказано його посвідчення військовослужбовця, яке Богдан Львов отримав ще при випуску з Червонопрапорного військового інституту Міністерства оборони СРСР, який він закінчив із відзнакою у 1989 році.

Згідно з витягом з реєстру «Роспаспорт», паспорт громадянина РФ Богдана Львова оформлений у Москві, у 1999 році

Також журналісти встановили, що у жовтні 2012 року на ім’я Богдана Львова, який на той момент вже обіймав посаду судді Вищого господарського суду України, був оформлений новий паспорт громадянина РФ.

У жовтні 2012 року на ім’я Богдана Львова був оформлений новий паспорт громадянина РФ

Підстава заміни документу – досягнення 45-річного віку. Наявна і заява на новий паспорт, теж подана від його імені.

Підстава заміни документу, як йдеться в заяві, поданій від імені Богдана Львова – досягнення 45-річного віку

Того ж місяця, як свідчать дані перетину кордону, український суддя з’їздив потягом до Москви.

Богдан Львов їздив до Москви, того ж місяця, коли був оформлений новий паспорт

Також за допомогою даних, вказаних у його російському паспорті, журналісти віднайшли індивідуальний податковий номер Богдана Львова в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби РФ.

Цей код не присвоюється автоматично із паспортом, за ним треба додатково звертатись у податкові органи росії. Він Львову присвоєний у 2010 році.

Індивідуальний податковий номер був присвоєний Львову у 2010 році

Таким чином, записи в офіційних державних реєстрах Російської Федерації свідчать про наступне: український суддя Богдан Львов, отримавши у 90-их російський паспорт, не лише від нього не відмовився, піднімаючись кар’єрними сходами у системі українського правосуддя – а навпаки, поновив у 2012-му.

Не відмовився від громадянства країни-агресора суддя і після 2014-го року, після анексії росією Криму, та з початком війни на Сході. Залишається громадянином рф Богдан Львов і тепер, коли держава, яка видала йому паспорт, вторглась в Україну по широкій лінії кордону, захопила нові території та продовжує наступ.

На офіційному сервісі, де можна перевірити дійсність документу в реальному часі, видно, що станом на момент виходу цього розслідування, російський паспорт Богдана Львова серед недійсних не значиться.

На момент виходу розслідування, російський паспорт Богдана Львова серед недійсних не значиться

Сам суддя заперечує, що в нього є російський паспорт, навіть коли перед ним поклали начебто його заяву щодо отримання паспорта РФ у 1999 році. При цьому він визнав, що почерк підписів схожий.

Львов стверджує, що про своє російське громадянство йому стало відомо лише від журналістів та озвучує версію, що це ймовірно спроба його дискредитувати.

Також у розслідуванні говориться, що суддя має нерухомість, а саме 2-х кімнатну квартиру на Ленінградському шосе у Москві. Нею володіють навпіл теща судді та його дружина.

«Схеми» також перевірили, чи користувався суддя цим російським паспортом. Наприклад, для операцій з нерухомістю. У своїх деклараціях Львов ніколи не згадував про наявність у його родини майна в росії.

Але через офіційний реєстр нерухомості російської федерації журналісти отримали витяг на двокімнатну квартиру на Ленінградському шосе у Москві. Нею володіють навпіл – теща українського судді та його дружина Інна Львова.

По-перше, його дружина теж виявилась громадянкою Російської Федерації. І цей факт суддя приховав у своїй декларації. «Схеми» перевірили дійсність її паспорту рф на день публікації.

Виходить, у деклараціях судді немає згадки як про російське громадянство дружини, так і про те, що вона має у власності половину квартири у Москві – загальною вартістю близько 18 мільйонів рублів, а це 11 мільйонів гривень. Недостовірне декларування у таких розмірах мало би зацікавити Національне антикорупційне бюро.

Будинок у Москві, де розташована квартира родини Львова

А по-друге, і, мабуть, головне – свою частку у власності цієї квартири мав і сам український суддя Богдан Львов. Але передав її дружині, за договором дарування, укладеним 7 червня 2012 року.

Богдан Львов мав частку у власності квартири в Москві

За якими ж документами він провів угоду? Записи в офіційному реєстрі нерухомості рф свідчать: правочин був засвідчений за його паспортом громадянина росії.

Бонгдан Львов передав свою частку дружині, за договором дарування, правочин був засвідчений за його російським паспортом

Де він був у цей день? Дані перетину кордону свідчать: саме того дня він прибув поїздом до Москви.

У день укладання договору дарування Богдан Львов прибув до Москви

Але суддя каже, що всього цього не пригадує.

До виходу матеріалу «Схеми» повідомили встановлені у розслідуванні факти т.в.о. голови Служби безпеки України Василю Малюку. З СБУ надійшла відповідь:

«Служба безпеки України володіє інформацією, яка може свідчити про наявність російського громадянства у судді Богдана Львова. Ці дані отримані у порядку та спосіб, визначений законодавством. Наразі СБУ працює над отриманням матеріалів, котрі можуть остаточно підтвердити чи спростувати наявні дані та, зокрема, зможуть слугувати відповідними юридичними доказами. Позиція СБУ – представники судової гілки влади мають володіти виключно українським громадянством».

Читайте також
Прострочений диктатор Зеленський продовжує торгувати Україною
Політика
З фортифікаційними спорудами проблем немає
Війна
Just business. Міністерством оборони керує група людей, поєднаних спільним бізнесом
Позиція
Соратник кума путіна очолив Центр інформбезпеки
Політика
Зельца геть !
Політика
Вкрасти 23 мільярди гривень «на посошок»
Опінії