Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
Науковці із Тюбінґенського університету, Мюнхенського університету та Любецького університету з'ясували, що сон, серед іншого, стимулює імунну систему людини. Результати експерименту, в якому брали участь 7 чоловіків і 7 жінок, виклали у журналі Brain, Behavior, and Immunity.
Протягом кожного періоду науковці кілька разів вимірювали концентрацію у крові піддослідних Т-лімфоцитів. Тобто тих клітин, які відіграють важливу роль у роботі імунної системи.
Під час одного із сеансів дозволялося спати не більше 8 годин (кров збиралася катетером на передпліччі, не порушуючи сну), а під час іншого цілком здорові люди могли лежати у ліжку, дивитися телевізор, слухати музику, розмовляти з експериментатором. Усе для того, щоби зменшити дію мелатоніну, але не засинати.
Між сеансами проходило мінімум 4 тижні, умови експерименту «вирівнювалися» таким чином, щоби деякі з учасників не піддавалися дії чинників, які не впливали на решту. Наприклад, жінки приїжджали до лабораторії в одну й ту саму фазу менструального циклу.
Виявилося, що результати аналізу крові багато в чому залежали кількості сну: у піддослідних, які вночі спали, покращилася здатність Т-клітин мігрувати до лімфатичних вузлів. Саме там імунний захист «тренується», коли в організм потрапляє (наприклад, внаслідок вакцинації) антиген — речовина, яка розцінюється як чужорідна.
Вирішальними чинниками, котрі викликали таку поведінку лімфоцитів, науковці назвали гормон росту та пролактин: вищий їхній рівень був у тих учасників дослідження, які вночі спали не менше 7 годин. Ці речовини можна використовувати для стимулювання імунної реакції організму після вакцинації.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що сон — ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера. Глибокий сон захищає мозок від ейродегенеративного регресу, який знищує клітини.