Сон – ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера

23.05.2023, 18:25
Сон – ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера
Фото: Berkeley News

Нове дослідження американських науковців показує, що здоровий сон допомагає уникнути хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є невиліковною.

Такі відомості з посиланням на результати експерименту біологів із Каліфорнійського Університету оприлюднило видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що глибокий сон може бути найкращим захистом від хвороби Альцгеймера, захищаючи мозок від ейродегенеративного регресу, який знищує клітини.

Науковці також виявили, що під час безтурботного сну зменшується загроза втрати пам'яті у людей похилого віку із високим вмістом бета-амілоїду у мозку.

«Бета-амілоїд є одним з основних білків, який нині вважається основним рушійним фактором хвороби Альцгеймера. Наші дослідження показують, що він може бути вирішальним для збереження когнітивного здоров'я від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Що стосується глибокого та безтурботного сну, – то це така стадія, коли тіло і мозок максимально розслаблені й відпочивають.

Частота серцевих скорочень та дихання тіла сповільнюється, а мозкові хвилі стають довшими та повільнішими. Глибокий сон також є найважчою стадією для пробудження. Порушення сну, включаючи сомнамбулізм і нічне нетримання сечі, найчастіше виникають під час фази глибокого сну.

Під час довготривалих експериментів в університетській лабораторії ми з'ясували що глибокий сон – це час, коли тіло може відновлювати тканини, кістки та м'язи. Це також допомагає покращити функцію імунної системи та обмін речовин і потребує часу для поповнення запасів енергії в організмі. Власне, глибокий сон покращує пам'ять і допомагає підтримувати ефективність навчання мозку», – пояснили біологи з Каліфорнійського університету.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що британські лікарі та науковці створили модель штучного інтелекту, яка з високою точністю визначає злоякісну пухлину з епітеліальної тканини.

Читайте також:
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54
Життя
Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.
07 лютого, 15:05
Життя
Рак більше не є хворобою виключно людей старшого і похилого віку. Кількість випадків захворюваності на онкологію зростає по всьому світу.
16 січня, 14:23
Світ
Вочевидь, баби вже не народять нову партію «гарматного м'яса» для міністра-оленяра та його бункерного начальства. Sic transit vita mundi.
12 січня, 19:45