Сон – ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера

23 травня, 18:25
Сон – ключовий поживний елемент у захисті від хвороби Альцгеймера
Фото: Berkeley News

Нове дослідження американських науковців показує, що здоровий сон допомагає уникнути хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є невиліковною.

Такі відомості з посиланням на результати експерименту біологів із Каліфорнійського Університету оприлюднило видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що глибокий сон може бути найкращим захистом від хвороби Альцгеймера, захищаючи мозок від ейродегенеративного регресу, який знищує клітини.

Науковці також виявили, що під час безтурботного сну зменшується загроза втрати пам'яті у людей похилого віку із високим вмістом бета-амілоїду у мозку.

«Бета-амілоїд є одним з основних білків, який нині вважається основним рушійним фактором хвороби Альцгеймера. Наші дослідження показують, що він може бути вирішальним для збереження когнітивного здоров'я від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Що стосується глибокого та безтурботного сну, – то це така стадія, коли тіло і мозок максимально розслаблені й відпочивають.

Частота серцевих скорочень та дихання тіла сповільнюється, а мозкові хвилі стають довшими та повільнішими. Глибокий сон також є найважчою стадією для пробудження. Порушення сну, включаючи сомнамбулізм і нічне нетримання сечі, найчастіше виникають під час фази глибокого сну.

Під час довготривалих експериментів в університетській лабораторії ми з'ясували що глибокий сон – це час, коли тіло може відновлювати тканини, кістки та м'язи. Це також допомагає покращити функцію імунної системи та обмін речовин і потребує часу для поповнення запасів енергії в організмі. Власне, глибокий сон покращує пам'ять і допомагає підтримувати ефективність навчання мозку», – пояснили біологи з Каліфорнійського університету.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що британські лікарі та науковці створили модель штучного інтелекту, яка з високою точністю визначає злоякісну пухлину з епітеліальної тканини.

Читайте також:
Життя
Команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. З'ясовували вплив ґаджетів.
14 листопада, 20:41
Життя
Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.
18 жовтня, 08:51
Життя
Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).
23 липня, 14:37
Життя
Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.
06 червня, 22:09
Життя
Смертельні випадки вкрай рідкісні і зазвичай зумовлені нехтуванням елементарною лікарською допомогою
16.05.2022, 11:45
Світ
Але, при цьому, стверджується, що цей вірус може бути менш небезпечним.
09.12.2021, 16:36