Екскомандирів, які обороняли Харківщину, затримали за підозрою в недбальстві під час наступу росіян.
Правоохоронці затримали колишніх командирів оперативно-тактичного угруповання «Харків», 125 окремої бригади територіальної оборони та 415 окремого стрілецького батальйону 23 окремої механізованої бригади за підозрою у провалі оборони під час наступу російських військ у травні 2024 року.
Про це повідомили в Державному бюро розслідувань та Службі безпеки України.
Раніше журналіст Юрій Бутосов казав, що ДБР планує оголошення підозри цим військовим, і називав їхні імена. Колишній командувач ОТУ «Харків» — це Юрій Галушкін, та колишній командир 125 бригади — це Артур Горбенко.
За даними слідства, Галушкін припустився помилки під час планування оборони Харківщини, зокрема визначив позиції, які не відповідали можливостям його бригади, не уточнив напрямки атак росіян і не здійснив маневрів.
Крім того, він недооцінив можливості росіян, ставив завищені вимоги до своїх батальйонів і не обладнав інженерні загородження. Знаючи про підготовку російського наступу, він не мобілізував особовий склад.
Тим часом колишній командир 415 батальйону 23 бригади не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне, Липці та Слобожанське і не обладнав місця для оборони. Також він не доповів командиру про результати бою, не запобіг самовільному залишенню позицій з боку його 12 підлеглих і проігнорував наказ повернути позиції.
Усе це призвело до захоплення частини території Харківщини, де досі тривають бої.
Фігурантів доставлять до Києва і повідомлять їх про підозру у недбалому ставленні до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України). А екскомандир 415 батальйону 23 бригади також отримає підозру в організації самовільного залишення поля бою (ст. 429 ККУ).
Їм усім загрожує до 10 років позбавлення волі.
Останній Бастіон нагадує читачам, що укріплення в Харківській області збудували не скрізь, де вони мали бути, натомість було лише одне показове, куди постійно запрошували Володимира Зеленського
Журналіст, підприємець і волонтер Павло Федосенко зазначає, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження по факту розпилу грошей на закупівлі деревини для фортифікаційних споруд у Харківській області.
Будівництвом фортифікацій на Харківщині займалися фірми, які були зареєстровані у 2022-2023 роках, а засновники яких мають російське або кримінальне минуле.
Сотні мільйонів гривень були вкрадені на будівництві фортифікацій. Як наслідок – критична ситуація на Харківщині, де активно наступала росія.
Тепер Зеленський хоче перекласти всю відповідальність на військових.