Created with Sketch.

Жити у гібридному світі українцям буде важко, але цікаво

01.01.2021, 11:48
Фото: Credo

Більшість проблем сучасного людства мають гуманітарний характер, а їхнє вирішення пов'язано з правильними оцінками реальності.

Розповім про правила життя у гібридному світі...

Минулого року я зробив такий прогноз: з кожним роком буде все важче зрозуміти хороший рік чи поганий. Буде все важче розуміти де добро, а де зло; де біле, а де чорне.

Все буде ускладнюватись. І 2020 рік справді був рубіконом у нашому сприйнятті.

Так, багато хто пише, що це був жахливий рік, "найгірший" у цьому столітті й тому подібне. Але я точно знаю, що для більшості українців — найгіршим роком був саме 2014.

По масштабу пережитих трагедій, економічних потрясінь, і політичної невизначеності — це точно найгірший рік в цьому столітті. Поки що...

Але чому ж у вас немає такого відчуття? Чому все-таки, чимало людей вважають, що саме 2020 був найважчим?

Річ у тім, що наші інструменти оцінки реальності — застаріли. Ми все ще продовжуємо використовувати слова: добре, погано, успішно, ефективно і т.п., але зміст цих слів все рідше відповідає реальності, в якій ми живемо.

Що сьогодні вважати успішним? Якщо в цьому році ви багато заробили, але разом з тим, лежали в лікарні ковідом, і ледве вижили? Чи вважати провалом, що ви зазнали фінансового краху, але ніхто з рідних не захворів, і не помер? Як можна оцінити такі ситуації?

Всі ситуації, які не мають однозначності слід називати гібридними. І цей рік був воістину гібридним.

Ця гібридність буде все більше і більше пробиратися до кожного з нас, в наше особисте життя. А тому вона потребує нових правил, нових змістів, як з нею жити.

Я спостерігаю за цим явищем з 2014 року, коли почалась війна. Але в 16 і 17 — му я зрозумів, що це не тільки про війну з Росією, а що гібридність росте у всьому.

Я почав аналізувати це явище, дивитись, що працює, а що ні. Під кінець цього року, який просто був гігантським експериментом для мене, як дослідника цього явища — я сформулював правила життя в гібридному світі.

Спочатку була ідея зробити книгу на цю тему, але цей досвід в мене не був позитивним. Тому я вирішив, що опублікую ці свої роздуми в постах, а щоб воно не загубилось — почну робити це з 11 січня.

Всіх з Новим роком! І повірте, найкраще, що ви можете зробити для себе в гібридному світі — не мати ніяких очікувань щодо 2021 року.

Читайте також
Як би нам не хотілося, але росія не розвалиться швидко
Опінії
Чи вистачить ворогу сил підійти впритул до Салтівки? Ні!
Опінії
Примарні перспективи росії від Foreign Affairs
Світ
РФ може програти війну в Україні — китайський професор
Світ
Шанси застосування росією ядерної зброї зростають
Війна
Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal
Війна