Чи готовий ти взяти відповідальність за свій вибір?
Я не хочу, щоб хтось вирішував за мене, на які сайти мені можна заходити, а на які – ні. Мене не лякають ні геї, ні самогубці, і навіть продавці наркотиків не заманять у свої тенета.
Я не хочу, щоб хтось вирішував за мене, які карикатури і на кого я можу дивитися, а які – ні.
Я не хочу, щоб хтось вирішував за мене, яку їжу мені можна купувати, а яку – ні.
Я не хочу, щоб хтось вирішував за мене, які фільми мені можна дивитися, а які можуть зруйнувати мою моральність.
Є безліч речей, які я можу вирішувати самостійно, абсолютно не впливаючи на вибір інших людей. І водночас є багато людей, які думають інакше. Вони хочуть, щоб їм щось заборонили знати чи бачити, тому що це їх ображає, принижує, засмучує, отруює, псує. Телевізор навіть каже, що таких людей більшість. Вони не здатні самі ухвалювати рішення й нести за них відповідальність, тому хочуть, щоб хтось щось заборонив.
Я б сказав, що вони вже втомили (і це справді так), але, здається, є більш підходяще рішення.
Давайте запровадимо кольорову диференціацію штанів. Ну, не штанів, звісно, а, скажімо, паспортів. Кожен зможе самостійно обрати, який паспорт отримати: синій чи червоний. Це, звісно, складне рішення, але його доведеться ухвалити лише раз.
Власники синіх паспортів зможуть ходити всюди, у будь-які заклади та установи, дивитися будь-які фільми, слухати будь-яку музику, купувати будь-які товари, відвідувати будь-які вистави й заходити в чистий, нефільтрований інтернет. Обирай що завгодно і сам страждай, якщо не сподобалося.
Власники червоних паспортів, наприклад, не зможуть труїтися фастфудом, дивитися образливі фільми, відвідувати нефільтровані сайти, купувати несертифіковані товари. Їх просто не пускатимуть туди, зате їхнє життя буде легким і позбавленим образ, принижень і отруєнь. Все, як хотіли.
Давайте так зробимо, а?
Хоча тут і випливе справжня причина: всі ці люди, які волають про необхідність і бажаність заборон, зовсім не хочуть обмежувати самих себе. Вони хочуть обмежувати інших – щоб ті не дивилися, не читали, не пробували, не малювали й не говорили.