Created with Sketch.

Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом

20.08.2023, 20:57
Фото: Joia Magazine

Сумнозвісну "золоту лихоманку" заведено асоціювати виключно із Північною Америкою. Перш за все із Каліфорнією, Аляскою та Юконом...

Однак в американській культурі цей дорогоцінний метал грає величезну роль. Не дивно, що саме зóлоту присвятив свій мистецький проєкт перуанський фотограф Марко Ґарро.

«Золото, яке ми успадкували. Золото, про яке ми мріємо», – так лаконічно митець назвав незвичайне фотоесе, робота над яким зайняла кілька років. Пан Ґарро досліджував, як змінювалося ставлення до золота протягом історії: у доколоніальну епоху, у період іспанських завойовників та й у наші дні.

Для цього перуанський фотограф побував і в музеях, і в шахтах, об'їздив регіони своєї батьківщини посеред Андів, в яких досі видобувають метал. Іноді відвідини місць були законним, а іноді нелегальними.

«Скажу відверто, мне особисто цікавить золото як інструмент влади. Цей дорогоцінний метал, який зваблював людство століттями є тим фактора, що впливає на регіони золотовидобування, на довкілля та розвиток поселень», – прокоментував свій проєкт пан Ґарро.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що морська вода містить сліди стародавнього світу. Нове дослідження пов'язує зміни хімічного складу морської води з вулканічною активністю та кліматом.

Читайте також
Українським мисливцям за «Шахедами» немає рівних у світі
Війна
1-й ОШБ імені «Да Вінчі» єднає душі та серця
Війна
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві
Історія
Робота українських гармашів на Донбасі здатна здивувати не лише росіян
Війна
Нащадки воїнів з армії Карла XII воюють у ЗСУ на Курщині
Війна
Підприємці самотужки створюють затишний простір у Лубнах
Полтава