Created with Sketch.

Звідки з'являється залежність від смартфона?

23.09.2020, 11:00

Чи знаєте ви, що контролює вашу свідомість і керує вашою поведінкою кожного дня?

Смартфони стали невіддільною частиною нашого життя. Ми використовуємо їх для роботи, навчання, спілкування. Ми стали повністю залежати від них. Але в чому їх секрет?

Винахідникам різних додатків вигідно, аби ми проводили там якомога більше часу. Від цього напряму залежить їх прибуток, тому вони вигадають нові способи, щоб утримати людей.

Чи замислювалися ви, чому сповіщення на телефоні саме червоного кольору?

Його використовують, щоби спонукати людей до дій. Це сигнал, який означає щось важливе. І тоді мозок реагує на сповіщення.

Ще одним способом вкрасти наш час є нескінченна стрічка в Instagram чи Facebook. Мозок не отримує сигнал, що публікації вже закінчилися і тому ми не можемо припинити гортати стрічку. Це і викликає жахливу залежність.

Але важливим є і те, що коїться поза екраном. Штучний інтелект постійно слідкує за нашими вподобаннями, аналізує їх і показує подібне. Це змушує нас повертатися до застосунку знову.

Кнопка like також викликає залежність. Це для нас як нагорода. Ми не можемо знати скільки відміток «подобається» отримаємо цього разу, тому щораз нам хочеться більше.

Таку реакцію у нашому мозку викликає дофамін, який виробляється тоді, коли людина отримує задоволення!

Різні короткі звуки, мелодії, анімація, колір на вашому телефоні також спонукають вироблення дофаміну, а отже і це призводить до залежності

Часто працівники таких компаній взагалі обмежують себе та своїх дітей від користування смартфонами, бо вони знають як це працює.

Тому час запитати: «А у вас є залежність від смартфона?»

Читайте також
Позаземне життя у космосі існує
Життя
Як керувати гнівом?
Життя
Як покращити психічне здоров'я?
Життя
Хто може претендувати на спадщину без включення у заповіт?
Новини
Хто отримує спадщину, якщо немає заповіту?
Новини
Навіщо укладають 2 угоди заради купівлі-продажу одного майна?
Життя