•  

Акценти: Дії і бездіяльність правоохоронних органів

Після Революції гідності більшість з нас сподівалися – тепер житимемо достойно. Чиновники не крастимуть, політики не обдурюватимуть, правоохоронці захищатимуть. Однак, настав, як дехто кажуть, час великого розчарування. Чому поліція, прокуратура часто ігнорують звернення громадян, а пошуки справедливості для багатьох перетворюються на виснажливу біготню чиновницькими кабінетами. Про це та інше у суспільно – політичному ток-шоу «Акценти» говоритимуть члени Громадської організації «Народна рада Полтави».

Філософія зневаги і недовіри стала в нас елементом державної політики. Вона затребувана й культивується чиновниками різних рівнів, оскільки дає можливість тихенько «замітати сміття під килимок», приховуючи від нас проблеми та негаразди у своєму відомстві. А якщо це відомство правоохоронне — вона достигає свого апогею, поєднуючись із чиновницькою фобією можливої відповідальності за свої дії чи, навпаки, бездіяльність.

Позиція прокуратури приголомшує своєю відвертою зневагою до суспільства:

Ну що ж — це принаймні чесно. У відповідь будемо чесними й ми. На думку цих самих громадських організацій, з якими ви так категорично відмовляєтесь, навіть не співпрацювати, а просто обговорити проблеми у правоохоронних органах, прокуратура не справляється зі своїми прямими обов’язками захисту громадян від прокурорського і поліцейського свавілля. Простіше кажучи — суспільство незадоволене діяльністю прокуратури та поліції.

Так, ми мали намір зробити крок до порозуміння, та спробувати спільно змінити нинішні реалії на кращі. Зрозуміло, що для органів прокуратури і поліції це набагато важче, ніж просто проголошувати правильні лозунги. Але такі зміни необхідні. Необхідні, перед усім, для нас, оскільки керівників прокуратури і поліції проблеми суспільства, зазвичай, не стосуються і, судячи з відповідей, особливо не турбують. Своїми відписками прокуратура в черговий раз засвідчила — їй краще жити минулим, ніж змінювати своє ставлення до українців.

Шлях відновлення довіри до правоохоронних органів — це коли в цих органах силами своїх же працівників виявлятимуться зловживання, корупцію, схеми, а ті, хто до цього причетний, будуть нести відповідальність. Коли суспільству будуть відомі факти покарання «своїх» а не маскування під покарання, тоді може бути повернута і його довіра, бо це свідчитиме про реальність намірів щось реформувати та змінювати. Коли ж це перетворюється на політизований конфлікт на рівні «депутат, можновладець, прокурор», це мало впливає на довіру громадськості до прокуратури, поліції та політиків. Загальний конфліктний фон лише посилює негатив у сприйнятті правоохоронних органів.

Безграмотність чиновників набуває таких масштабів, що починає переходити з категорії «безграмотність» в категорію «брехня».

Своїми діями прокуратура і поліція у черговий раз засвідчила — їй у минулому краще і змінювати своє ставлення до українців вона не збирається.

Василь Слив’як

Коментарі