Created with Sketch.

3 кремлівські міфи про Україну, які ширять ура-патріоти

08.09.2023, 17:57
Фото: Facebook

Велика війна все змінила, дала шанс перегорнути ганебні сторінки попередньої історії, але не всі громадяни усвідомили доленосність миті.

Такі відомості оприлюднив представник Національної асоціації адвокатів України відомий правник Максим Костецький, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, російська пропаганда вигадала й успішно розмножила 3 наративи, якими маніпулює на Заході для зменшення надання допомоги; а саме:

«Будьмо відверті, корупцію неможливо поміряти та порахувати, ніхто не веде облік корупції. Є такий рейтинг: індекс сприйняття корупції "Transparency International" – організації, й Україна у цьому рейтингу має 33 бали (чим більше, тим краще) та займає 116 місце зі 180 оцінюваних країн. Білорусь, наприклад, у цьому рейтингу ще донедавна мала 44 бали, Колумбія – 39, Косово – 41, Болгарія – 43, Вірменія – 46, Катар – 58.

Індекс сприйняття корупції формується на основі 13 інших рейтингів, оцінок та індексів різних стейкхолдерів для того, щоб дати ПРИБЛИЗНУ картинку того, як СПРИЙМАЄТЬСЯ корупція в тій чи іншій країні. Насправді ж, за останні 9 років показник України зріс на 8 балів, відбувається повільний, але СТАЛИЙ рух вгору. Ми за останнє десятиліття серйозно просунулись, і це підтверджують усі показники.

Все, що пов'язано з корупцією в Україні, у тих же США гіперболізувалося, перебільшувалося та в умовах передвиборчої гонитви у 2016 і 2020 роках гартувалось. Із наближенням виборів у 2024 році, та зростанням підтримки, картою знову стали грати. Тому, республіканці будуть підкреслювати найменший наш прокол, а демократи будуть активно висвітлювати боротьбу з корупцією та посадки корупціонерів», – заявив адвокат Максим Костецький.

Окрему увагу правник присвятив так званій "воєнній цензурі", котра попри наявність загальнонаціонального Зе-телемарафону як така відсутня в Україні, бо опоненти чинної влади – від депутатів до журналістів і фронтовиків – можуть критикувати її за допущені помилки.

«Розкрию великий секрет, усі, з невеличкими винятками, продовжують викатувати у соцмережах усе, що вважають за потрібне. Працює свобода слова, вільна преса та НАВІТЬ частково свобода зібрань! Повірте, ми б всі дуже швидко різко відчули, якби реально ввели цензуру, як насправді дозволяє воєнний стан. І це насправді, диво.

Україна зуміла в умовах війни зберегти повноцінну функціональну демократію, без різких обмежень прав та з частковою відкритістю інформації. Саме завдяки цьому, є можливість працювати журналістам-розслідувачам, відновлюється декларування чиновників (хоч і без відкриття реєстру), і притягаються до відповідальності корупціонери. Так, ТЦК і ВЛК відкрили величезний новий корупційний ринок, на який держава почала звертати увагу тільки тепер. Продовжують наживатись у ДПСУ і на митниці, псевдоволонтери возять товари та людей через кордон. Але... Ця історія не така повсюдна, як здається, значно більше людей, які йдуть служити, та допомагають армії й державі, а не навпаки.

Це основна причина, чому ми вистояли, не програли і продовжуємо дивувати світ. Тому треба зберігати голову холодною. Пріоритет №1 – безпека. Перемога у війні – понад усе. Й усі рішення та дії мають відштовхуватись від цього. Корупціонерам треба бити по руках і карати за зловживання. Треба фільтрувати, що і кому кажеться на зустрічах з союзниками. А головне – продовжувати ЧУТИ один одного, не слухати, а саме чути», – висловив свою думку пан Костецький.

Разом із тим медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, як багато авторитетних і провідних західних інформаційних ресурсів дедалі частіше стають іграшкою у руках Кремля.

Читайте також
Стамбульська «капітуляція» України по-німецьки
Опінії
«Операція «бородатая бабушка». Пропоную «Главкому» опублікувати вибачення переді мною
Опінії
Кремль ширить брехню про серцевий напад у путіна
Опінії
Спікери Міноборони України вчаться брехати у російських колег
Політика
Вивчення дезінформації та боротьба з нею мають бути головним науковим пріоритетом
Світ
Кремль бреше про кількість українських біженців на Росії
Війна