46-й американський президент окреслив керманичу Кремля два шляхи розвитку напруженої ситуації, спровокованої путінським режимом.
Свідченням цього є стенограма телефонної розмови Джозефа Байдена з Владіміром Путіним, оприлюднена на сайті Білого дому, інформує аґенція "Останній Бастіон".
Так, зокрема, президент США наголосив на тому, що його адміністрація має "поміркований" (дипломатичний – прим. ред.) і "стримувальний" (із серйозними наслідками для РФ – прим. ред.) плани у разі, якщо російська війська підуть у широкомасштабний наступ на Україну.
За словами Байдена, Вашинґтон і оком не змигне, щоби застосувати проти Москви потужніші економічні санкції та посилити наявний європейський контингент НАТО на східному фланзі.
Натомість у Кремлі відповіли на ці закиди у звичній для чекістського режиму манері:
Фактично, Путін продовжив словесний шантаж, підкреслюючи, що йому особисто потрібен не процес із компромісів, не завершення агресії й окупації частин України та Грузії, а конкретні гарантії безпеки для його режиму у тому сенсі, як їх розуміє він сам.
«Президент Байден чітко дав зрозуміти, що США, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь, якщо РФ вдереться в Україну. Він висловив підтримку дипломатичним зусиллям, зокрема, майбутнім переговорам між США, РФ, НАТО та ОБСЄ щодо безпекової ситуації в Європі. Президент Байден наголосив, що досягти істотного прогресу у цих переговорах можна лише за умови деескалації, а не її загострення», – йдеться в заяві адміністрації 46-го американського президента.
Водночас у Вашинґтоні відмовилися коментувати можливу тактику США на переговорах з РФ, які відбудуться 9-10 січня 2022 року у Женеві, адже це суперечить усталеному на Заході дипломатичному етикету.
На узагальнену думку міжнародних оглядачів, факт проведення вже другої розмови Байдена з Путіним за останній місяць є яскравим свідченням серйозності подій довкола України, котра лишається найголовнішою ціллю хворого на колоніальний ресентимент Кремля.
Як зрозуміло з проєкту договору між США та Росією, Путін насправді хоче відтворити Ялтинську угоду 1945 року, поділивши з Байденом Європу на сфери впливу, попередньо прибравши до рук колишні совєцькі республіки, включно з країнами Балтії.
Однак у Кремлі забувають, що на дворі давно XXI століття і навіть продажні західні політики (приміром, Герхард Шрьодер і Франсуа Фійон – прим. ред.) абсолютно не готові сприймати такий розвиток подій, а українці за жодних обставин не складуть зброї й не здадуться ворогам.
Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", у Білому домі схвалили збільшення безпекової допомоги Україні до 300 мільйонів доларів.