Created with Sketch.

6 ознак скрутного становища Путіна

09.04.2023, 16:51
Фото: Daily Express

Кремль намагався зробити, щоби вступ Фінляндії у Північноатлантичний альянс не виглядавпоразкою РФ. Але у Москві вкотре прорахувалися.

До такого висновку на соснові заяв путінської банди прийшов один із редакторів видання "Ilta-Sanomat" Юрі Вуортама. Повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Сьогодні багато інших подібних ознак усе ще висять у повітрі. Санкції кусаються, Міжнародним кримінальним судом видається ордер на арешт, а союзники один за одним їдуть на поклін до Пекіна.

Таке скрутне становище кремлівського бункерного щура погіршилося так само швидко, як прискорився кінець колись дружньої сусідньої країни. Російська агресія проти України спрямувала Суомі прямо в обійми НАТО.

Видання "Ilta-Sanomat" зазирнуло разом з провідними західними експертами у самісіньке дно, в якому перебуває Владімір Путін. Разом з оточенням він сам викопав собі глибоку яму безутішною загарбницькою війною:

Розголошення українським "5 каналом" розмови олігарха і колишнього сенатора Фархада Ахмедова із російським музичним продюсером Іосіфом Прігожиним вплинуло на внутрішнє протиборство у Кремлі. Будучи верхівкою айсберга згадані особи дали зрозуміти: вплив і легітимність Путіна втрачаються, оскільки, владна еліта дуже критично налаштована.

За даними Єврокомісії, після початку загарбницької широкомасштабної агресії Європейський союз обмежив експорт товарів до РФ на €43,9 мільярда, а імпорт більш ніж удвічі більше, – на €91,2 мільярда. Нині збитки від війни на Росії вже сягнули такого рівня, що розмови про економіку більше не погіршують ситуацію для самого Путіна, але для його олігархів.

Відбулася зміна динаміки відносин між КНР і РФ. Виходячи з візиту Емманюеля Макрона та Урсули фон дер Ляєн до Пекіна, стає зрозуміло, що Сі Цзіньпін бачить слабкість Путіна як спосіб посилити свій вплив на Росію, а відтак баланс сил почав схилятися від Мокви до Пекіна, якому загарбницька війна в Україні тільки на руку.

Колись Вірменія була форпостом Росії на Кавказі, воротами на Близький Схід, а нині – затятим недругом (але ще не ворогом – прим. ред.). Офіційний Єреван дав чіткий сигнал Москві: у разі, якщо воєнні злочинці Путні та/чи Марія Львова-Бєлова опиняться на вірменській землі, – їх одразу затримають і відішлють до Гааґи.

Неспокійно і на українсько-російському прикордонні, де все частіше з'являються бійці так званого "Російського добровольчого корпусу", який провокує громадянську війну всередині РФ. Уже не вперше вони лякають ФСБ своїми "рейдами" у Брянську область, але далі поки не йдуть, імовірно очікуючи на зміни на полі бою.

Вступ Суомі до НАТО зробив Балтійське море внутрішнім, чого так боялися у Кремлі, оголошуючи 24.II.2022 про початок "спеціальної військової операції", але чомусь на території нейтральної та позаблокової України. Блискавичний рух Фінляндії, як і її сусідки Швеції, до НАТО із весни минулого року розглядається на Росії як програна гра, в якій винен особисто Путін, долю якого вирішить або табакерка, або куля, або ешафот.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що за збереження поточних тенденцій російська загроза – химерна дійсність. Те саме стосується й економічного відновлення повоєнної України.

Читайте також
Путін визнав, що війна програна
Опінії
Путін проголосив про перехід війни в оборонну фазу
Блоги
Параноя Путіна: ізольованість і підозрілість
Політика
«Новий план» РФ і «нова військова каста»
Опінії
Російські щури у погонах гризуть один одного
Опінії
Щось особисте: Путін зробив ставку на Кадирова
Політика