Повернення територій ≠ перемога України

ВІЙНА
07.04.2023, 16:59
Повернення територій ≠ перемога України
Фото: Telegram

За збереження поточних тенденцій російська загроза – химерна дійсність. Те саме стосується й економічного відновлення повоєнної України.

2023-го і декілька наступних років знак рівности між словами "встояли" та "перемогли" ставатиме дедалі примарнішим. Воювати довго із такою інтенсивністю важко, а запит на зброю та економічну допомогу ставатиме все осяжнішим.

Наша теза про те, що Україна захищає увесь цивілізований світ від Росії, – буде все менш переконливою. Причина: поступове перемелювання російського військового потенціалу.

У світі кріпнутиме думка, що Росія може загрожувати лише Україні та (намагатися) досягати цілей лише в Україні. А оскільки її зупинили, то немає сенсу сильно нарощувати допомогу.

За таких умов Захід, імовірно, продовжить дозоване постачання допомоги Україні (такий собі "drip-feeding") – що добре. Але воно веде лише до утримання фронту і поступового повернення наших територій шляхом їх вигризання.

Важливе нагадування: повернення територій ≠ перемога.

Саме так, бо воно не гарантує, що російська загроза зникне. Або, що Україна увійде у надійний безпековий союз чи хоча б і далі отримуватиме великі поставки зброї, та що сюди масово увійдуть іноземні інвестори.

Коли Росію витиснуть з України, головний стимул допомоги – війна – зникне. Його місце займе потреба в реформах і створенні сприятливого економічного клімату.

Південна Корея стала "азійським тигром" зовсім не тому, що 70 років стримує жахливу північнокорейську загрозу. Загляньте, хоча б, до "Вікіпедії", щоби переконатися у цьому.

Якщо у західних інвесторів не з'явиться великого стимулу модернізувати українську економіку, Китай може скористатися моментом. Достатньо подивитися, як він зараз інвестує у Мексику, щоби зберегти за собою західний ринок за рахунок географічної близькости.

Хай дещо сумно, але тверезо.
Автор : Сильвестер Носенко
Читайте також:
Війна
Перші подібні спроби впливу почалися, коли він був ще невідомим чиновником.
вчора, 14:37
Війна
Питання миротворчої місії набуло актуальності напередодні саміту в Парижі.
вчора, 13:35
Війна
Інтерв’ю з безпековим експертом Михайлом Гончаром.
вчора, 12:37
Війна
Вона відкидає будь-які претензії росії на суверенну українську територію.
20 березня, 17:34
Світ
Республіканські голови комітетів «дуже стурбовані» повідомленням про зміну військового командування Трампом.
20 березня, 10:08
Опінії
Стіл, за яким Трамп грав у карти, перетворюється на водний матрац, який починає здуватися.
19 березня, 11:32