Created with Sketch.

Африканський фронт Третьої світової війни

20.04.2023, 19:38
Фото: Google

Внутрішній конфлікт у Судані набуває регіонального характеру. Невдовзі "чорний континент" запалає на повну...

Почнемо з того, що проросійський заколотник, командувач Силами Швидкого Реагування (далі СШР – прим. ред.) Могаммед Даґло – вижив після атентату, як не прикро. І не просто вижив, а вирішив активізуватися.

Він звернувся по військову допомогу до найвідбитішого диктатора у світі – пожиттєвого президента Еритреї Ісайяса Афеверкі. Все для того, щоб атакувати прикордонний з Еритреєю штат Кассала, відбити його у Збройних сил Судана і захопити тамтешній аеропорт.

У відповідь на це, ВПС Судана та Єґипту інтенсифікували авіаудари по позиціях СШР. Та тут сталося одразу дві події, які серйозно вплинуть на подальший перебіг війни:

  1. Вчора (19.IV.2023) Національні сили оборони Ефіопії атакували прикордонні території Судану, які вважаються спірними.
  2. Бунтівний проросійський лівійський генерал Халіфа Хафтар направив СШР Судану вантажний літак із невідомим вантажем.

І, якщо атака ефіопської армії, – явище передбачуване, там так постійно, то втручання Хафтара – це не аби що. Річ у тім, що хоч Хафтар, як і командувач СШР Даґло – проросійські.

Їм обом допомагає ПВК "Ваґнер", Хафтар дружить із президентом Єґипту Абделем-Фаттахом ас-Сісі. І ось цей останній підтримує формального очільника Судану – головнокомандувача армії Абдель-Фаттаха аль-Бурхана.

Є інформація, що ас-Сісі розлютився на Хафтара, тож можна очікувати якоїсь дії у відповідь. Хоча у Державному департаменті США заявили, що працюють з ас-Сісі задля тотальної деескалації.

Працюють-то може і працюють, а цивільні літаки США, Великої Британії, Франції, Нідерландів та Японії масово летять до Йорданії та Джибуті для подальшої евакуації своїх громадян із Судану. Прикметно, що у заручниках ситуації опинилися і наші громадяни, які є працівниками авіакомпанії "SkyUp", літак якої згорів у аеропорту Хартума.

Зрештою, гіпотетично, у цій війні може взяти участь сам Судан, а також Єґипет, Лівія, Ефіопія та Еритрея. І, якщо Халіфа Хафтар звернеться по допомогу до "Фронту Змін і Згоди", який воює проти центральної влади Чаду під його патронатом і на рахунку якого вбивство попереднього президента Чаду Ідриса Дебі у 2021 році, – ситуація у цій частині Африки ризикує повністю вийти з-під контролю.

А якщо згадати зростальну напругу між Марокко та Алжиром через Західну Сахару, то в якийсь момент ми можемо побачити картину, на якій у вогні війни палатиме і Маґриб, і Сахель. От вам і повноцінний Африканський фронт нової Світової Війни...

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика
Примус України до територіальних поступок посилить «імперські апетити» путіна — Atlantic Council
Війна
Основні ментальні коди Української нації закладані у борні проти Речі Посполитої
Історія