Created with Sketch.

Американські науковці розробили «розумний пластир»

25 січня, 06:08

Технологічна інновація управляється дистанційно зі смартфона і може робити ін'єкції. Наразі тестується пристосування штучного інтелекту.

Про свою розробку на шпальтах галузевого видання Nature Communication повідомили дослідники з Університету Північної Кароліни у США. Зазначається, що винайдений і випробуваний на піддослідних добровольцях пристрій є гнучкою мікросхемою, обладнаною дрібними голками.

Кожна мікроскопічна голка містить невелику дозу тих чи інших ліків, які потребує пацієнт, який носить пластир. Голки вкриті плівкою із золота, яка розчиняється при нагріванні, а затим відбувається внутрішньовенне введення препарату.

Новинка отримала назву «Просторово-часовий пластир на вимогу» (Spatiotemporal On-Demand Patch). Винахід є різновидом трансдермальних терапевтичних систем, які вже застосовуються у медицині, оснащених мікроголками, дозволяючи вводити в організм фармацевтичні та косметичні речовини.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що головним науковим проривом 2023 року визнано дослідження препаратів від ожиріння на базі глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1). Йдеться про «Ozempic», який допомагає хворим на діабет.

Читайте також
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя
Нові флагмани Samsung оснащені штучним інтелектом
Економіка
КНР збільшив постачання високоточних верстатів для потреб російського ВПК
Економіка