Технологічна інновація управляється дистанційно зі смартфона і може робити ін'єкції. Наразі тестується пристосування штучного інтелекту.
Про свою розробку на шпальтах галузевого видання Nature Communication повідомили дослідники з Університету Північної Кароліни у США. Зазначається, що винайдений і випробуваний на піддослідних добровольцях пристрій є гнучкою мікросхемою, обладнаною дрібними голками.
Кожна мікроскопічна голка містить невелику дозу тих чи інших ліків, які потребує пацієнт, який носить пластир. Голки вкриті плівкою із золота, яка розчиняється при нагріванні, а затим відбувається внутрішньовенне введення препарату.
Новинка отримала назву «Просторово-часовий пластир на вимогу» (Spatiotemporal On-Demand Patch). Винахід є різновидом трансдермальних терапевтичних систем, які вже застосовуються у медицині, оснащених мікроголками, дозволяючи вводити в організм фармацевтичні та косметичні речовини.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що головним науковим проривом 2023 року визнано дослідження препаратів від ожиріння на базі глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1). Йдеться про «Ozempic», який допомагає хворим на діабет.