Created with Sketch.

Американські науковці розробили «розумний пластир»

25 січня, 06:08

Технологічна інновація управляється дистанційно зі смартфона і може робити ін'єкції. Наразі тестується пристосування штучного інтелекту.

Про свою розробку на шпальтах галузевого видання Nature Communication повідомили дослідники з Університету Північної Кароліни у США. Зазначається, що винайдений і випробуваний на піддослідних добровольцях пристрій є гнучкою мікросхемою, обладнаною дрібними голками.

Кожна мікроскопічна голка містить невелику дозу тих чи інших ліків, які потребує пацієнт, який носить пластир. Голки вкриті плівкою із золота, яка розчиняється при нагріванні, а затим відбувається внутрішньовенне введення препарату.

Новинка отримала назву «Просторово-часовий пластир на вимогу» (Spatiotemporal On-Demand Patch). Винахід є різновидом трансдермальних терапевтичних систем, які вже застосовуються у медицині, оснащених мікроголками, дозволяючи вводити в організм фармацевтичні та косметичні речовини.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що головним науковим проривом 2023 року визнано дослідження препаратів від ожиріння на базі глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1). Йдеться про «Ozempic», який допомагає хворим на діабет.

Читайте також
Власник OpenAI пророкує досягнення технологічної сингулярності вже у 2025 році
Життя
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя
Нові флагмани Samsung оснащені штучним інтелектом
Економіка