У Конґреcі США досягли угоди про фінансування уряду, яка запобігає призупинення роботи уряду. Справа зрушила з мертвої точки.
Керівництво Сенату і Палати представників в особі лідерів Демократичної та Республіканської партій нарешті дійшли згоди. Проти ночі 8 січня Конґрес досяг спільної угоди на суму $1,66 трильйона щодо фінансування федерального уряду на поточний 2024 рік.
Такі відомості з кулуарів двопалатного американського парламенту оприлюднило впливове видання The Washington Post. Зазначається, що вдалося зберегти фінансування ключових програм внутрішнього та соціального захисту, попри вимоги республіканців (особливо групи трампістів — прим. ред.) скоротити бюджет.
Двопартійна угода передбачає $886,3 мільярда витрат на оборону і $772,7 мільярда внутрішніх дискреційних витрат. Водночас республіканці вважають, що президент США Джозеф Байден має представити Конґресу план перемоги України над росією, включно з максимальним санкційним тиском на агресора, переведення заморожених російських активів в Україну та надання Україні зброї, необхідної для якнайшвидшого завершення війни.
Конґресмени-республіканці, серед яких голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майкл МакКол, голова Комітету збройних сил Палати представників Майк Роджерс і голова комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер звернулися до Білого дому із власним 28-сторінковим документом. У ньому вони викладають свій проєкт повернення США на колишні, втрачені за президентства Барака Обами, геополітичні позиції:
У тексті вказаного документа також зазначається, що зустріч між путіним та Сі Цзіньпіном на відкритті Пекінської олімпіади у 2022 році (буквально за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення росії в Україну — прим. ред.) призвела до оголошення про «безмежне партнерство» між Москвою та Пекіном. Комуністичний Китай дипломатично підтримав РФ в її агресії проти України, розповсюджуючи хибні російські наративи, які виправдовують війну.
Республіканці на чолі із Майклом МакКолом додають, що станом на сьогодні проведено десятки перевірок і не виявлено значного розкрадання чи нецільового використання американської допомоги Україні. Водночас російська воєнна агресія проти України також призвела до збільшення витрат на оборону та більшої серйозності з боку союзників НАТО, що дозволяє США спрямовувати більше ресурсів до Індійсько-Тихоокеанського регіону.
Закупівля американських систем союзниками для заміни російської та совєцької зброї надає можливості для американської оборонної промисловості та робітників. США виділили $44 мільярди на допомогу Україні у сфері безпеки, що становить лише 3,9% оборонного бюджету.
«Ми знаємо, — йдеться у 28-сторінковому документі, — що завдяки американській зброї Україна завдала значних втрат армії путіна, здобувши перемогу без залучення американських військовослужбовців. Також перемога над РФ в Україні завадить можливому вторгненню росії в якусь із країн-учасниць НАТО, уникаючи втрат американських життів і значних витрат. Під час Холодної війни було ясно, що оборонно-промислова база США постраждала. Проте допомога Україні, навпаки, сприяла усуненню проблем у промисловості та збільшенню виробництва, що покращило позиції США для стримування можливого вторгнення КНР і РФ на Тайвань та підтримки інших союзників».
Російська загроза в Європі підриває американське економічне зростання, хоча об'єднана Європа нарешті уникає енергетичної залежності від РФ та імпортує більше американського зрідженого газу. Водночас російські збройні сили скоїли безліч воєнних злочинів в Україні, включаючи страти, тортури та зґвалтування тисяч цивільних українців; безліч українських дітей було викрадено та відправлено до так званих «таборів перевиховання» на росію.
«Рішення путіна розпочати повномасштабне вторгнення в Україну, попри попередження Байдена, та виведення військ з Афґаністану послабили позицію США на міжнародній арені. Якщо адміністрація Байдена продовжить слабку політику щодо терористичних атак та геополітичних інтересів Америки, це може призвести до більш небезпечного світу та втрати інтересів США в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Тому ми маємо протистояти не тільки путіну, але і його іранським, китайським, північнокорейським, кубинським, сирійським та венесуельським союзникам. Якщо Америка покине своїх партнерів, як це було зроблено в Афґаністані, ми остаточно втратимо довіру та авторитет у світі як лідера вільного світу», — висновують республіканці з Палати представників США.
Крім того, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», у разі, якщо США не зможуть забезпечити Україну військовою допомогою і кинуть нашу державу на поталу РФ, то довіра до країни у світі значно знизиться. КНР уже точить свого ятагана.