У джунґлях Коста-Рики, Панами, Еквадору, Перу, Бразилії та Болівії живе унікальний різновид жаб, здатних відлякувати не тільки людей.
Йдеться про ропух-арлекінів (лат. Atelopus), які можуть сидіти на спинах своїх самок до 5 місяців в очікуванні спарювання, щоби не підпускати до них конкурентів.
Зоологи, досліджуючи цих рептилій, назвали процес оборонної підготовки до спарювання амплексусом, наголошуючи на тому, що у різнобарвних жаб наявна статева диспропорція.
Фактично, самок у рази менше за самців, а відтак знайти партнера для парування – дуже складне завдання; зчаста між жабами навіть відбуваються справжні бої.
Дрібніші від самок за розмірами дорослі самці витрачають майже весь час на пошук обраниці для здійснення коїтусу із шансом взагалі не знайти жодної.
Тому, побачивши, так би мовити, "незайняту" партнерку, самець без роздумів стрибає їй на спину, обхоплюючи лапами й притискаючись усім тілом, аби на неї більше ніхто не претендував.
У вказаному положенні амплексуса сидіння відбувається від 3 до 5 місяців в очікуванні сезону розмноження, і весь цей час самці нічого не їдять, втрачаючи до 30% маси тіла; бувають навіть випадки смерті від голоду.
Прикметно, але медіаагенція "Останній Бастіон" раніше інформувала своїх читачів про те, як австралійські біологи відкрили новий вид жаб – Litoria naispela.