Австралійські біологи відкрили новий вид жаб

18.04.2023, 20:03
Австралійські біологи відкрили новий вид жаб
Фото: StudyFinds

Як вдалося з'ясувати дослідникам, дрібні за розмірами земноводні вдало маскуються під пташиний послід заради власної безпеки.

Такі відомості повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на міжнародне видання "StudyFinds", яке спеціалізується на природничих науках.

Австралійські біологи назвали новий вид жаб – Litoria naispela, – які живуть у вологих лісах Нової Ґвінеї та мають забарвлення пташиного посліду для відлякування голодних хижаків.

Дослідник Стівен Ричардс, який повідомив світ про відкриття, витратив понад 30 років, щоби довести існування цих доволі рідкісних тропічних земноводних.

Зафіксований вид жаб науковець розподілив на 4 наступні підвиди: Litoria daraiensis, Litoria gracilis, Litoria haematogaster і Litoria lisae.

«Я провів величезну кількість часу, чекаючи вночі біля дупла дерева під дощем, градом та місячним світлом, щоби знайти ці дивовижні види та спробувати дізнатися про їхню біологію. Разом із групою інших біологів, ми з'ясували, що у Новій Ґвінеї взагалі мешкає більше видів жаб, аніж будь-якому іншому острові у світі, і більшість із них більше ніде не зустрічається», – зазначив Стівен Ричардс.

Водночас науковець застеріг, що популяція саме цього рідкісного виду амфібій скорочується через інтенсивну вирубку тропічних лісів.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кити можуть відігравати важливу роль у подоланні кліматичної кризи, яка давно вже охопила всю Земну кулю.

Читайте також:
Життя
Музей природознавства в Лондоні опублікував п’ять найкращих зображень дикої природи за результатами голосування громадськості
08 лютого, 17:27
Життя
Жителі Північної Кароліни та Техасу помітили, як алігатори буквально вмерзають в озера.
26 січня, 18:14
Політика
Що не так з реформою лісгоспів і чому бунтують екологи?
27.10.2023, 12:47
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13.09.2023, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12.09.2023, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27.08.2023, 13:40