Created with Sketch.

Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду

21.11.2024, 14:45
Фото: Asia Times

Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.

Такий прогноз на найближче майбутнє в американсько-китайських відносинах випустило видання Asia Times. Цілком імовірно, що Дональд Трамп піднесе сюрприз Сі Цзіньпіну після офіційної інавгурації у січні 2025 року.

Загроза запровадження 47-м господарем Білого дому так званого 60%-го тарифу на весь імпорт із КНР виглядає позерством для задурення довірливих виборців. Можливо, нова президентська адміністрація США таким чином готує міцний ґрунт для великої взаємовигідної двосторонньої торгової угоди.

Важко знайти сучасного лідера, який більше дбає про те, що про нього подумають нащадки, ніж Трамп, з яким можуть позмагатися хіба що кремлівський бункерний щур чи криворізький «кварталівець». Тому дідо Донні не хоче, щоби його запам'ятали як призвідника війн, зокрема торгових, які Америка програла під час першого терміну повноважень.

Комуністичний Китай не сплатив за тарифи Трампа; це зробили американські компанії та домогосподарства (нагадує антиросійський санкційний тиск, чи не так? — прим. ред.). 47-й президент США може піти іншим шляхом, тим самим давши нащадкам привід запам'ятати його як угоду з Сі Цзіньпіном, найсильнішим китайським лідером від часів диктатора Мао Цзедуна.

Торгівельна угода між Вашинґтоном і Пекіном, яка призведе до значного збільшення китайських інвестицій у робочі місця у США, принесла б виборцям Трампа нескінченно більше користі, ніж застарілі тарифи. Та чи погодяться на це у новій адміністрації?

Як у союзників, так і у противників США був час побачити, як діє дідо Донні, та адаптуватися до його методів ведення політики, яка вочевидь докорінно змінилась. Ось, чому його погрози розпочати торгову війну можуть не перерости у бойові дії, а підштовхнути до зворотного.

Головне у списку побажань Трампа:

Інакший список побажань має товариш Сі:

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що Казахстан дозволив Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя. Каспій більше немає нейтральних вод.

Читайте також
Гібридна війна росії: Як Кремль підриває безпеку НАТО та Європи
Війна
Швейцарія вирішила приєднатися до санкцій проти РФ
Економіка
Швеція звинуватила Німеччину у стрибку цін на енергетику
Економіка
Президент Фінляндії пропонує свій план миру для України
Світ
Диктатор Сі випередив Трампа у запровадженні митних тарифів
Економіка
Будь-які «перемовини» — це a priori про поступки
Політика