Created with Sketch.

Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику

28 лютого, 21:39
Фото: Science

Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.

Про результати свого спостереження та висновки щодо них астрономи повідомили на шпальтах галузевого видання The Astrophysical Journal Letters. Дослідники виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику за мільйони світлових років від Сонячної системи.

Міжнародній команді науковців уперше вдалося знайти унікальне свідчення процесу поглинання небесних тіл найбілішим карликом — металевий «шрам» на поверхні зірки. Космічний об'єкт під назвою WD 0816-310 за допомогою великого телескопа Європейської південної обсерваторії.

Провівши спектроскопічні спостереження, астрономи зафіксували сигнал, що змінюється у часі від металів (Na, Mg, Ca, Cr, Mn, Fe та Ni) розпорошених поверхнею вказаного білого карлика. Отримані дані доводять факт забруднення зірки, яке і випромінює «полярне сяйво».

«Ми помітили синхронізовані із металевою областю зміни магнітного поля WD 0816-310. Це вказує на те, що металевий «шрам» розташований на одному із магнітних полюсів білого карлика. Нерідко наприкінці свого життя зірки малої та середньої маси, розширюючись, поглинають планети та астероїди у своїй системі. Потім зірка скидає зовнішню оболонку, але в її місці залишається лише ядро — білий карлик», — пояснили науковці.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», західні астрономи нещодавно виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром. Космічний об'єкт знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.

Читайте також
Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці
Життя
Науковці з'ясували раціон людей кам'яної доби
Історія
Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці
Світ
Науковці винайшли спосіб зробити каву ще смачнішою
Життя
Водяні блохи допомогли очистити стічні води
Життя
Біологи виростили організм, схожий на людський ембріон
Життя