Астрономи виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром

04 лютого, 07:59
Астрономи виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром
Фото: arXiv.org

Новий представник екзопланет з ультракоротким орбітальним періодом названо Wolf 327b. Він знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.

Про неймовірну знахідку у глибинах далекого космосу повідомила міжнародна команда науковців на чолі із доктором Феліпе Мурґасом з Університету Ла-Лаґуна. Зазначається, що у своїй роботі астрономи використали телескоп TESS.

Потужне залізне ядро екзопланети Wolf 327b займає майже весь її обсяг, а рік триває менше за земну добу. Це космічне тіло з ультракороткими орбітальними періодами виявилося одним із найрідкісніших типів: із-поміж 5000 підтверджених подібних об'єктів відомо лише 130.

«Нам вдалося з'ясувати, що Wolf 327b є суперземлею, яка обертається навколо червоного карлика. Температура цієї планети може перевищувати +700°C. Маса залізного ядра складає до 93% від загальної маси Wolf 327b, а радіус — до 78% радіуса планети. Решта маси припадає на мантію з незначною часткою води та летких речовин. Атмосфери в екзопланети, швидше за все, немає, вона могла втратити її в минулому», — йдеться у дослідженні.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», світло інопланетних міст можуть побачити сучасні телескопи. Потужності сучасних телескопів достатньо, щоби завдяки відображенню розглянути міста на далеких екзопланетах.

Читайте також:
Життя
9 серпня NASA запускає новий експеримент у межах програми HERA
18:28
Історія
Епоха сприйняття у глобальному світі
06 липня, 16:38
Світ
NASA запевняє, що екіпаж перебуває в безпеці та має достатньо ресурсів на борту МКС
02 липня, 16:01
Новини
Як Пентагон залучає приватні компанії до роботи на обороноздатність США
29 червня, 14:29
Світ
Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю
24 червня, 11:31
Історія
Українці у проєкті першої орбітальної станції
11 червня, 16:57