Астрономи виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром

04 лютого, 07:59
Астрономи виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром
Фото: arXiv.org

Новий представник екзопланет з ультракоротким орбітальним періодом названо Wolf 327b. Він знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.

Про неймовірну знахідку у глибинах далекого космосу повідомила міжнародна команда науковців на чолі із доктором Феліпе Мурґасом з Університету Ла-Лаґуна. Зазначається, що у своїй роботі астрономи використали телескоп TESS.

Потужне залізне ядро екзопланети Wolf 327b займає майже весь її обсяг, а рік триває менше за земну добу. Це космічне тіло з ультракороткими орбітальними періодами виявилося одним із найрідкісніших типів: із-поміж 5000 підтверджених подібних об'єктів відомо лише 130.

«Нам вдалося з'ясувати, що Wolf 327b є суперземлею, яка обертається навколо червоного карлика. Температура цієї планети може перевищувати +700°C. Маса залізного ядра складає до 93% від загальної маси Wolf 327b, а радіус — до 78% радіуса планети. Решта маси припадає на мантію з незначною часткою води та летких речовин. Атмосфери в екзопланети, швидше за все, немає, вона могла втратити її в минулому», — йдеться у дослідженні.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», світло інопланетних міст можуть побачити сучасні телескопи. Потужності сучасних телескопів достатньо, щоби завдяки відображенню розглянути міста на далеких екзопланетах.

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35