Created with Sketch.

BBC News: через російську агресію світ більше не житиме у зоні комфорту

11.06.2022, 21:45
Фото: Telegram

Російські окупаційно-терористичні сили проявила себе в Україні набагато гірше, ніж очікували аналітики та експерти, вчинивши геноцид.

Таку думку в інтерв'ю виданню "British Broadcasting Corporation" висловив колишній голова Об'єднаного командування збройних сил Її Величності, сер Ричард Берронс.

Британський генерал заявляє, що воєнний конфлікт в Україні – перше за кілька десятиліть зіткнення назагал зіставних у боєздатності та чисельності в особовому складі й якості техніці сил.

«На цьому сходяться багато оглядачів, військовиків і політиків, які вже роблять різні відповідні висновки та прогнози. Багатьом в урядах і особливо казначействах західних країн зараз хочеться думати, що російська армія показала себе слабшою, ніж очікувалося, і виснажила свої сили в Україні, тому немає потреби підвищувати власні витрати на оборону. Це поспішний крок, від якого я б радив утриматися.

Тут варто згадати історію інших армій світу – наприклад, американської. Вона до кінця війни у ​​В'єтнамі у 1979 році перебувала у дуже поганому стані, проте вже у 1991 році, під час першої війни у Перській затоці, світ побачив зовсім іншу армію, з найвищим рівнем підготовки, командування, екіпірування та логістики», – стверджує сер Ричард Берронс.

Аналізуючи 105 днів російсько-українського бойовища екскерівник Об'єднаного командування збройних сил Великої Британії переконує, стратегічне планування західних країн мусить виходити не з думки про те, як виявила себе Москва на початку вторгнення, а з потенціалу, якого можуть досягти її війська, навчившися на своїх помилках.

«Тільки зрозумівши, що росіяни зможуть вивчити власний ганебний досвід на полях боїв в Україні, на Заході побачать необхідність модернізувати й свої сили з урахуванням цифрових технологій і звичайних озброєнь. Звісно, потенційним противником тут може бути росія, якщо президент Владімір Путін і його оточення залишаться при владі.

Це лише моє припущення. Але все ж важливішим противником буде комуністичний Китай, загрозу якого військові доктрини країн НАТО вже позначають як основну. Без перебільшення зауважу, що настав кінець комфортній епосі, яка почалася у 1990-х роках із закінченням Холодної війни. Я думаю, що кінець відбувся ще 5 років тому, але тепер він точно настав глобально, охопивши всі куточки світу», – підсумовує сер Ричард Берронс.

Водночас британський генерал додав, що доба великих воєн не пішла в минуле – і ось це, мабуть, найголовніший урок, який вивчать політики та військові експерти в усьому світі на прикладі російського вторгнення в Україну.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що представники "тіньового уряду" США, які впливають на реальну державну політику, переконані у тому, що Київ має здолати Москву на полі бою.

Читайте також
Зеленський втратив суб'єктність на міжнародній арені
Політика
Пуйло намагається залишати Трампу надію
Опінії
Безсоромні погрози союзнику
Політика
Пакистан оголосив про свою перемогу в короткій війні з Індією
Війна
Підступна Москва виносить гнилого гарбуза марнославному Вашинґтону
Політика
Індія і Пакистан погодилися на негайне припинення вогню — Трамп
Війна