Created with Sketch.

БЕЗКАРНІСТЬ ПОРОДЖУЄ ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ

09 квітня, 10:38

«Укргазвидобування» продовжує нехтувати вимогами законодавства.

Раніше я писав, що АТ «Укргазвидобування» нехтує вимогами законодавства та нормативних актів і документів.

На прикладі Моспанівського газоконденсатного родовища я наводив порушення, які були допущені менеджерами АТ «Укргазвидобування», а саме нехтування вимогами:

Основні порушення були в зоні відповідальності головного інженера Сергія Лагно та т.в.о. генерального директора Олега Толмачева.

Звісно, що ЗАБОРОНЕНО те і порушували горе менеджери:

Як наслідком цих і подібних порушень є надзвичайні ситуації про деякі я також писав:

Про проблеми в компанії попереджав і колишній директор газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» Андрій Вікторович Охотніков, який звинуватив т.в.о. генерального директора Олега Толмачева у створенні неналежних умов у компанії, які можуть привести до непоправних наслідків.

Але за всі порушення і незаконні дії ніхто не поніс відповідальність, а навпаки отримали навіть додаткове благо… Тому Сергій Лагно і далі продовжує нехтувати вимогами законодавства та нормативних актів і документів.

Наведу ще один факт.

Статтею 37 Закону України про нафту і газ визначено основні вимоги до промислової розробки родовищ нафти і газу:

Саме з достовірним обліком видобутку вуглеводнів по свердловинах і пов’язані основні порушення на Комишнянському газоконденсатному родовищу. Тут мова йде навіть не про достовірний облік по кожній свердловині, а навіть про теоретичний.

На Комишнянському газоконденсатному родовищі відсутня можливість індивідуального заміру дебітів свердловин, що підключені до колекторів по тимчасовій схемі. Це пряме порушення вимоги «Правил розробки нафтових і газових родовищ», затверджених Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів від 15.03.2017 № 118. Правилами встановлені обов’язкові вимоги щодо індивідуального (контрольного) виміру кожної свердловини:

На сьогодні, 15 свердловин (свердловини №№ 68, 62, 60, 59, 30, 31, 61, 28, 63, 64, 65 Комишнянського ГКР та свердловини Скиданівського ГКР і Жемчужного ГКР) після завершення будівництва підключені по тимчасовій схемі в шлейфи інших свердловин, замість підключення до проектних газозбірних пунктів. Протягом 2025 року за такою схемою будуть підключені ще дві свердловини (свердловини №№ 34,37 Комишнянського ГКР).

Саме в той час, коли країні надважливий кожен кубічний метр газу власного видобутку, АТ «Укргазвидобування» такими діями, підключенням нових свердловин по тимчасовій схемі в шлейфи інших свердловин, суттєво скорочує видобуток вуглеводнів по зазначених родовищах (Комишнянському, Скиданівському та Жемчужному газоконденсатних родовищах) та по суті створює неконтрольований процес експлуатації свердловин.

За оцінками фахівців, лише через дані порушення на зазначених родовищах (Комишнянському, Скиданівському та Жемчужному газоконденсатних родовищах) АТ «Укргазвидобування» у 2025 році видобуде менше вуглеводнів:

Статтею 37 Закону України про нафту і газ визначено основні вимоги до промислової розробки родовищ нафти і газу:

Питання забезпечення достовірного обліку видобутих газу за кожною свердловиною, покладом і за родовищем в цілому, у відповідності до вимог статті 35 Закону України про нафту і газ є пріоритетним для ДЕРЖАВИ Україна не лише тому, що в 2025 році видобудуть на 150 млн куб метрів газу ніж могли, а і тому, що на даному родовищі є свердловини, які пробурені до 2018 року і сплата РЕНТИ з видобутку по них здійснюється по одній ставці (14 %), а по нових (пробурених після 2018 року) свердловинах по пільговій ставці (6 %)!!! Тобто ДЕРЖАВА вірить диспетчерам АТ «Укргазвидобування» на слово, що саме такий розподіл як вони зазначають і є, а перевірити не можливо так як відсутня технічна можливість виконання індивідуальних замірів та контрольних.

І саме цікаве, що ДПС також вірить на слово Сергію Лагно, а що ще залишається робити якщо сам же Сергій Лагно і не забезпечив як головний інженер будівництво окремих шлейфів по кожній свердловині та вузли індивідуального заміру видобутку газу.

Відмічу, що ці рентні платежі платяться до державного і місцевого бюджету. 

Якщо держава не зацікавлена в наповненні державного бюджету, і маючи низку правоохоронних органів не навела в цьому напрямку порядку, то можливо вже територіальним громадам піднімати дане питання??? Адже частина ренти надходить саме до територіальних громад, і яка саме сума надійде визначається не приладом обліку і не замірною лінією, а диспетчером АТ «Укргазвидобування»…

Звісно, що Наглядова рада Нафтогазу не переймається питаннями видобутку газу, і тим паче сплатою ренти до зведеного державного бюджету України, як і Роман Чумак…, вони зайняті пошуком нового «ефектного» менеджера, який забезпечить їм виплати заробітних плат і т.д. Окрім, того, а ні Наглядова, а ні Роман Чумак навіть не розуміють, що таке підключенням нових свердловин по тимчасовій схемі в шлейфи інших свердловин («штани в штани») і наскільки суттєво воно обмежує видобувні можливості свердловин та і родовища в цілому.

Читайте також
Мир на продаж: хибна надія на формулу компромісу
Опінії
Мінʼюст найняв компанію Ротшильдів для роботи над угодою про копалини із США
Політика
Блінкен підтвердив, що Зеленський сам запропонував США українські надра
Політика
Боротьба за українські надра переходить у затяжну фазу
Політика
Естонія планує дозволити військовим топити підозрілі судна в Балтійському морі
Світ
Підрозділи ППО Естонії обрали комплекси IRIS-T
Світ