Created with Sketch.

Білоруське КДБ створює фейкові акаунти у Facebook

02.12.2021, 15:38
Фото: google

Ці дії спрямовані на посилення міграційної кризи на кордоні з Польщею

Meta Platforms Inc., материнська компанія Facebook та Instagram, заявила, що виявила неспростовні докази того, що служба державної безпеки Білорусі використала фальшиві облікові записи, щоб спробувати перекласти провину з мігрантами на Польщу.

Meta видалила 45 підроблених облікових записів Facebook та Instagram та п'ять білоруських груп, які були «насамперед націлені на аудиторію Близького Сходу та в Європи», додавши, що деякі з них використовували методи штучного інтелекту для створення зображень профілю.


«Хоча люди, які стоять за цим, намагалися приховати свої особи, наше розслідування виявило зв'язки з білоруським КДБ», — йдеться у заяві. Вони видавали себе за представників ЗМІ та громадських активістів.

Ці вигадані персонажі опублікували критику в бік Польщі англійською, польською та курдською мовами, включаючи фотографії та відео про польських прикордонників та порушення прав мігрантів.

«Фальшиві особи стверджували, що ділилися власним негативним досвідом спроб перебратися з Білорусі до Польщі, і писали про важке життя мігрантів у Європі», — йдеться у звіті.

Лукашенко заявив, що не бажає захищати ЄС від мігрантів, які шукають притулку, оскільки європейська спільнота планує додаткові санкції після його жорстоких репресій щодо опозиції після спірних президентських виборів минулого року.

Натомість ЄС звинувачує президента Білорусі в організації кризи на її східному фланзі, спрямовуючи тисячі людей із Близького Сходу до кордонів його країни з Польщею та Литвою.

Читайте також
Стамбульська «капітуляція» України по-німецьки
Опінії
«Операція «бородатая бабушка». Пропоную «Главкому» опублікувати вибачення переді мною
Опінії
Кремль ширить брехню про серцевий напад у путіна
Опінії
3 кремлівські міфи про Україну, які ширять ура-патріоти
Політика
Спікери Міноборони України вчаться брехати у російських колег
Політика
Вивчення дезінформації та боротьба з нею мають бути головним науковим пріоритетом
Світ