Співробітники біолабораторії в Інституті Вайцмана відзвітували про прорив у вирощуванні синтетичних утробних плодів людини.
Приголомшливі відомості оприлюднило одне з провідних ізраїльських видань "Haaretz" із посиланням на науковців, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Дослідникам вдалося створити 14-денну модель ембріона, отриману зі стовбурових клітин при цьому без жодного використання сперматозоїдів та яйцеклітин.
«Отриманий під час експерименту біоорганізм не буде розвиватися в людині, тому що не має навіть зачатків серця або мозку. Але ми все одно порадилися з рабинами, які підтвердили: штучний ембріон не слід вважати людиною. Він дасть змогу вивчати розвиток органів людського тіла», – прокоментували ситуацію самі науковці.
Крім того, зі слів ізраїльських біологів, створення подібних ембріонів посприяє вивченню розвитку вроджених вад і захворювань, адже більшість із них виникає між 10 і 40 тижнями перебування у материнському лоні.
Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, науковці Берлінського Медичного університету Шарітé розкрили одну з таємниць життя після смерті.