Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті

19.08.2023, 15:40
Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті

Майже всі люди відчувають радість під час клінічної смерті.

Питання, чи існує якась форма життя після переходу в інший світ, досі залишається актуальним.

Проте, здається, що вчені знайшли відповідь на одну із загадок передсмертного стану.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Sciencedirect, Олександр Вуцлер – німецький дослідник з Берлінського Медичного університету Шаріте, стверджує, що майже всі люди відчувають радість під час клінічної смерті.

Як у тих, хто потім “оживає”, так і в тих, хто вирушає до іншого світу. Це можна зробити висновок за виразом їхніх облич.

Група вчених під керівництвом Вуцлера провела експеримент на щурах, яким було введено летальну дозу препарату.

Під час розтину було виявлено триразове підвищення концентрації гормону щастя серотоніну у мозкових оболонках гризунів. У той самий час електроенцефалограма показала повну відсутність активності мозку.

Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті_1

Дослідники припустили, що така реакція мозку є своєрідним захистом перед незвіданим та допомагає пом’якшити страх перед смертю.

Деякі колеги німецького вченого поставилися до цього відкриття скептично. Однак, багато інших вчених прийняли його результати всерйоз.

Крім того, хірурги різних країн і часів давно розповідали про слова, сказані деякими пацієнтами після клінічної смерті. Хтось бачив світло або чув розмови в операційній кімнаті і бачив усе, що відбувається, “згори”. Існує також багато цікавих спостережень, викладених у книгах авторитетних письменників.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27
Історія
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 11:04
Життя
Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.
17 вересня, 19:22
Опінії
Поразка України у Перших визвольних змаганнях (1917-1922) боляче вдарила по історичній науці. Минуле нашого народу ворог став переписувати.
18 серпня, 09:37
Життя
Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.
11 серпня, 08:41