Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті

19.08.2023, 15:40
Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті

Майже всі люди відчувають радість під час клінічної смерті.

Питання, чи існує якась форма життя після переходу в інший світ, досі залишається актуальним.

Проте, здається, що вчені знайшли відповідь на одну із загадок передсмертного стану.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Sciencedirect, Олександр Вуцлер – німецький дослідник з Берлінського Медичного університету Шаріте, стверджує, що майже всі люди відчувають радість під час клінічної смерті.

Як у тих, хто потім “оживає”, так і в тих, хто вирушає до іншого світу. Це можна зробити висновок за виразом їхніх облич.

Група вчених під керівництвом Вуцлера провела експеримент на щурах, яким було введено летальну дозу препарату.

Під час розтину було виявлено триразове підвищення концентрації гормону щастя серотоніну у мозкових оболонках гризунів. У той самий час електроенцефалограма показала повну відсутність активності мозку.

Науковці розкрили одну з таємниць життя після смерті_1

Дослідники припустили, що така реакція мозку є своєрідним захистом перед незвіданим та допомагає пом’якшити страх перед смертю.

Деякі колеги німецького вченого поставилися до цього відкриття скептично. Однак, багато інших вчених прийняли його результати всерйоз.

Крім того, хірурги різних країн і часів давно розповідали про слова, сказані деякими пацієнтами після клінічної смерті. Хтось бачив світло або чув розмови в операційній кімнаті і бачив усе, що відбувається, “згори”. Існує також багато цікавих спостережень, викладених у книгах авторитетних письменників.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07