Created with Sketch.

Бригади ТрО – сучасний стан і можливі перспективи

13.01.2022, 14:41
Фото: google

Під час загроз та війни потрібно реальна оцінка можливостей

Розгорнута гарна інформаційна компанія щодо створення бригад територіальної оборони. Суспільство намагаються заспокоїти, але краще б не інформаційно відпрацьовували, а практично.

Відчувається що ті, хто в ОП і МО дали команду на піар « за два тижні та до 15 січня сформувати бригади ТрО» не мали жодного відношення до мобілізації 2014 року.
Навіть у 2014 від 2 до 4 місяців формувалися бригади.

Під час загроз та війни потрібно реальна оцінка можливостей. А брехати самому собі за таких умов - небезпечно. Бо рівень твоїх мрій, завжди знизиться до рівня твоєї тренованості.
Радує те, що мотивовані люди з бойовим досвідом, реальні, спроможні по всіх регіонах відрізняють бажане від реального.

Влада ("влада" це люди, які відповідальні за сектор безпеки зі складу воєнно-політичного керівництва країни), дає знов в штангу і обмежує віковий ценз участі в ТРО: якщо тобі до 35 або я більше ніж 54, то тебе в ТрО не візьмуть.

Виходить молодь до 35, яка навчається і могла за рахунок своїх вихідних отримувати навички воїнів-захисників своєї України у складі ТрО, отримує чітку відмову. Не розумію взагалі. Помилка страшна. А може не помилка? А чи немає злого умислу в таких діях влади? А можливо це просто дилетантство і самовпевненість?

Те що наразі треба зробити і достатньо швидко:
1. Зброю для особового складу бригад територіальної оборони видати на руки і зберігати у них дома, відповідно чинного законодавства, в сейфі! Це було б реальним стримуючим фактори для російського агресора. Бо без зброї на руках, ці бригади нічого - не варті.

Досвід Казахстану показує високу мобільність російських військових. Вони здатні швидко перекидати підрозділи повітряним шляхом. В Києві і навколо нього є достатньо злітно посадкових смуг і аеропортів : Бориспіль, Жуляни, завод Антонова, Гостомель, Васильків, Біла Церква і ще ймовірно Узин. Це місця та злітні смуги де військо транспортні літаки можуть сідати швидко і великій кількості. Саме таки дії українською армією були успішно здійснені в травні 2014 при захоплені Донецького аеропорту.

Протиповітряна оборона не завжди спроможна виконати завдання: може бути знищена або подавлена на своїх позиціях за рахунок дій ДРГ росіян, або спроможностей засобів радіоелектронної боротьби росіян. Передовим ешелоном можуть прилетіти російські гелікоптери, які на над малих висотах спокійно можуть уникнути контролю радіолокаційних комплексів українського ППО. Літаки підуть як правило - другим ешелоном.

Висновок:
Аеродроми та злітно-посадові смуги мусять мати посилену охорону з боку бригад територіальної оборони ПОСТІЙНО. 
В напрямку російського і білоруського кордонів, мають бути виставлено мережу постів візуального і звукового контролю аби не допустити раптовості дій армійської авіації агресора .

2. Місцева влада мусить провести навчання штабів і реально перевірити свою спроможність кризового керівництва у разі загострення ситуації. Навчання не повинні обмежуватись тільки охороною будівлі державної адміністрації (як це було восени минулого року). Захищати треба та потрібно людей, які проживають на території району, а не власну дупу чиновника у теплому кріслі керівника.

Особлива увага на охорону критичних об‘єктів, плюс лікарні, школи дитячі садки, які можуть використовуватись як об‘єкти захоплення заручників і дестабілізації ситуації ( згадуємо Біслан, Норд-Ост).

В котрий раз про бомбосховища, шляхи переміщення та евакуації, обізнаність та готовність населення куди і як рухатись у разі небезпеки.

Поки що, о крім слів нічого немає. Телефони/гарячі лінії не вирішати питання, як на це сподіваються. Мережа ляже та не потягне одночасного навантаження, якщо до того, не буде подавлено мобільний зв‘язок. Тому тут тільки комплексні системні навчання людей, підприємств, установ, мешканців районів.

Завдання місцевої влади забезпечувати життєдіяльність міст, населення, установ, підприємств – перевірити та розібратися з запасами води, продовольства, медикаментами, паливно мастильним запасами, шляхами евакуації населення та ресурсами. Плюс система зв‘язку на випадок «Ч».

Якщо влада не хоче, не розуміє як, не спроможна самостійно - є мотивовані і організовані громадяни/громадські організації, які можуть мотивувати владу до виконання свого функціоналу та досконало допомогти за всіма вище згаданими питаннями. Є громадяни, міста та керівники регіонів, які не очікували вступу Закону в силу, а працювали над управлінням у кризах завчасно.

3. Ідея палити російські танки і збивати російськи гелікоптери чудова, Командувач Сил ТрО просто молодець. Але чим?

Люди, гроші і час вирішують успіх будь якого проекту. У ТрО люди мають бути навчені і мотивовані, і гроші - не малі .

До речі в областях, вже готові знайти гроші для закупок протитанкових комплексів українського виробництва. Палити танки коктейлями Молотова можна, але краще знищувати їх на дальніх підступах до наших міст та сіл.

А що до збиття ворожих гелікоптерів, які вирішать пересікти наші кордони:
кулемети Максима, Горюнова або КПВ на станках по два або по чотири, значно зменшать оптимізм пілотів російських гелікоптерів, якщо їх розставити правильно на потрібних напрямах з навченим персоналом.

Про всі ці речі та багато іншого, я казав пропонував давно і намагався зробити. Не хотіли слухати і не давала робити, а зараз за тиждень намагаються зробити те, що мали і можна було зробити ще два роки назад. Давайте не командно-цвяховим методом користуватися, а власним досвідом з 2014 року та реальним станом загроз. І слухати не тільки відданих. Бо коли пече, віддані зникають і не має різниці - хто ти,чий, політичні переваги, мова.

Питання територіальної оборони крани, це питання НЕ суто військове! Цивільна компонента в ньому мусить бути - основною і керівною.

Військові не випікатимуть хліб, не лікуватимуть хворих, не працюватимуть на підприємствах та установах. Це завдання цивільних. Територіальна оборона країни, це інструмент людей та народу, яких живе в цій країні.


Ось що головне . Ніхто крім нас, нам самим не допоможе.
Читайте також
У першу неділю жовтня в Україні відзначають День територіальної оборони
Виміри
Канада готується передати Україні зброю для тероборони
Війна
На Полтавщині відбувся військовий вишкіл для жіноцтва
Полтава
ТРО на Полтавщині
Війна
Занепад лівацьких медіа та їхній вплив: аналіз сучасних тенденцій і скандалів
Опінії
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії