Маленька бузково-рожева рослина розквітає виключно на початку березня. Раніше квітка рясно з'являлась у балках і на ділянках дикого степу.
Про це сповістила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на заяву Київського еколого-культурного центру. Через оранку селянами угідь у межах Полтавської області майже цілковито зникла квітка-брандушка.
Однак природоохоронцям пощастило, свідомі громадяни надали координати місцевості, де ще росте вказана рідкісна рослина. Станом на тепер червонокнижну квітку можна споглядати в урочищі Макарівщина поблизу селище Новооржицьке Лубенського району, куди не дійшла нога аграріїв.
«Брандушка — це шматочок березневого сонця на землі. На жаль, останнім часом через розорювання балок і забудови популяції цієї квітки різко скоротилися. Ми не хочемо, щоби через оранки брандушку зовсім було знищено у Полтавській області, як це сталося з іншою рідкісною червонокнижною рослиною — півонією тонколистою.
Для охорони створюємо заказники: 2 на Київщині, 1 на Черкащині; у планах — 1 на Полтавщині. Тому ми просимо шановних жителів області повідомити, де у балках росте брандушка для подальшого збереження. Сподіваємося на допомогу мешканців Полтавщини, які хочуть зберегти цю красу на своїй малій батьківщині», — пояснили фахівці Київського еколого-культурного центру.
А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», природоохоронці віднайшли на Полтавщині угіддя із червонокнижною ковилою і астрагалом. Рослини перебувають під загрозою винищення людьми.