Created with Sketch.

Читання з паперу краще за читання з екрана — науковці

21.12.2023, 06:00
Фото: The Guardian

Людина не може повністю поринути у текст через електронні носії. Планшети, смартфони, ноутбуки притупляють роботу мозку.

До такого висновку дійшли науковці з Університету Валенсії, оприлюднивши своє дослідження на шпальтах галузевого видання The Review of Educational Research. Під час експерименту вони проаналізували дані не менш як 470 тисяч людей на планеті.

Зазначається, що у тих, хто читає тексти з паперу (скажімо, друкованих книг — прим. ред.), а не з екранів різних пристроїв, згодом у кілька разів зростає рівень сприйняття та розуміння написаного автором. Науковці пов'язують цю тенденцію із низькою лінгвістичною якістю цифрових текстів.

«Ми можемо з упевненістю стверджувати, що дописи у соціальних мережах чи статті на порталі «Вікіпедія» зазвичай не містять складного синтаксису та аргументації, а також можуть містити сленг чи розмовні вирази. Крім того, багато цифрових матеріалів швидко читаються. Через це людина не може поринути в оповідь повністю або не вловлюють складні логічні зв'язки», — прокоментував ситуацію один із науковців Ладіслао Сальмерона.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує про результати низки міжнародних досліджень, які показують, що діти мають більш динамічну здатність до стабілізації навчання, ніж дорослі. Ключову роль у покращенні засвоєння інформації відіграє γ-аміномасляна кислота.

Читайте також
Вчені відкрили нову групу крові
Життя
У США навчилися відстежувати космічне сміття за допомогою сейсмографа
Життя
У всьому світі дорослі люди тупішають
Книги
Науковці визнали метал найінтелектуальнішим музичним жанром
Мистецтво
Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату
Життя
Данські вікінґи не пасли задніх у работоргівлі африканцями — науковці
Історія