Чому діти вчаться швидше за дорослих?

07.10.2023, 08:09
Чому діти вчаться швидше за дорослих?

Результати досліджень показують, що діти мають більш динамічну здатність до стабілізації навчання, ніж дорослі.

Вчені виявили, що нейромедіатор ГАМК (γ-аміномасляна кислота) відіграє ключову роль у покращенні засвоєння інформації у дітей та підготовці їх мозку до ефективного навчання.

Про це пише видання Futurity.

«Рівень ГАМК у дітей швидко збільшується під час навчання» — каже професор Такео Ватанабе з Університету Брауна.

«Раніше не було точних наукових доказів, що пояснюють цю різницю у навчанні. У дорослих мозок після навчання потребує періоду охолодження, і нова інформація може знищити попередню — це називається ретроградною інтерференцією» — зазначив Ватанабе.

ГАМК стабілізує мозок, зберігаючи раніше отримані знання та захищаючи їх від ретроградної інтерференції. Однак у дітей рівень цього нейромедіатора нижчий, і у них менше гальмівних механізмів та контролю за імпульсами, ніж у дорослих.

Дослідження використовувало передову техніку візуалізації, щоб виміряти концентрацію ГАМК у мозку дітей (у віці 8-11 років) та дорослих (у віці 18-35 років) у різні моменти навчання. Вчені виявили, що у дітей концентрація ГАМК швидко зростала на другому етапі навчання, що дозволяло їм швидко стабілізувати нові знання.

Це робить навчання дітей більш ефективним і може застосовуватися для поліпшення навчання дорослих. Наприклад, можна розробити технології чи терапії для збільшення рівня ГАМК в дорослих, що допоможе їм вчитися ефективніше.

Читайте також:
Світ
Тренування проводять українські і британські інструктори зі залученням іноземних зразків озброєння та військової техніки
05.10.2022, 13:10
Полтава
Відкритий урок з предмета "Захист України" провели просто неба у Решетилівській громаді.
15.09.2021, 09:26
Війна
Військові отримують інформацію про їх права та свободи.
12.07.2021, 14:56
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07