Created with Sketch.

Чому в Японії немає дня вчителя?

01.09.2023, 18:14
Фото: Google

Педагогам країни висхідного Сонця, де згуртовану націю виховують із пелюшок, окреме свято не потрібне, бо воно у них щодня.

На цьому наголошує заслужений вчитель Казахстану пан Рустам Бісєнєв, який стажувався у кількох освітніх закладах Японії, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З його слів, острівна азійська держава, де передова наука, техніка й економіка, а рівень суспільного розвитку б'є рекорди, дуже шанує працю шкільних педагогів, які й формують образ нації.

«Одного разу я запитав свого японського колеги, вчителя Ямамото, – "а коли ж в Японії відзначають свято вчителів, як у вас там все це відбувається?". Він, здивований моїм запитанням, відповів наступне: "У нас жодного свята вчителів немає". Почувши його відповідь, я не знав, вірити чи ні. Згодом, якось після роботи, пан Ямамото запросив мене у гості до себе додому.

Оскільки він мешкав далеко від школи, – ми поїхали на метро. У вечірню годину пік вагони підземки були переповнені. Протиснувшись межи натовпу, я стояв, міцно вхопившись за поручні. Раптом дідусь, що сидів навпроти, поступився мені місцем.

Не розуміючи такого поважного ставлення з боку літньої людини, я не міг прийняти його пропозиції, проте він був наполегливий, я змушений був сісти. Після виходу з метро я попросив пана Ямамото пояснити вчинок аксакалу. А досвідчений японський педагог лише посміхнувся і, вказавши на мій нагрудний знак вчителя, сказав:

– Цей старець побачив значок, тож виказуючи повагу до твого статусу, поступився своїм місцем.

Оскільки я вперше був у гостях пана Ямамото, було незручно йти із порожніми руками, тому вирішив придбати подарунок. Своїми думками я поділився з Ямамото, він підтримав мене і сказав, що попереду є крамниця для вчителів, де можна придбати товари за пільговими цінами. Я знову не втримав своїх емоцій:

– Пільги надаються лише вчителям?

Підтверджуючи мої слова, Ямамото сказав:

– Друже, у нас учитель – найшанованіша професія, найшанованіша людина.

Так, я можу підтвердити його слова на власному досвіді! Японські підприємці дуже радіють, коли до їхніх магазинів приходять вчителі, вважають це великою честю для себе.

За час мого перебування у країні вранішнього Сонця, я неодноразово бачив, як японці поважають вчителів. У метро для них є окремі місця, для них відкриті окремі крамниці, вчителі не стоять у чергах за квитком на будь-який вид транспорту. Тоді я зрозумів: навіщо японським вчителям окреме свято, коли кожен день їхнього життя наче свято?!», – зазначив пан Рустам Бісєнєв.

Переповідаючи цю без перебільшення щемливу історію, наша редакція щиро прагне, аби й українська нація, все суспільство виросло до такого рівня, до такого шанобливого ставлення до вчителя, а вчителі були гідні такого високого звання.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що національна ідентичність – підмурівок суб'єктності України, яку у нас не відберуть ні московські воші (окупанти зовнішні), ні вітчизняні гниди (окупанти внутрішні).

Читайте також
Позичений сюжет: Шарль Перро і Попелюшка
Життя
Перейти на українську тут і зараз: три режими
Життя
Стародавні єгиптяни збривали брови, коли вмирали їхні кішки
Життя
Пророцтва Еноха: друге Пришестя чи інопланетне вторгнення?
Життя
Бахмут: понад 300 років історії
Війна
Обзивайте як хочете, але сповзаємо, панове, сповзаємо
Полтава