Created with Sketch.

Ціни на російську нафту впали нижче 100 доларів за барель

19.08.2014, 07:44

Котирування на російську нафту марки Urals знизилось до 100 доларів за барель. Експерти вважають, що це може негативно позначитися на наповнюваності бюджету РФ.

Вчора, 18 серпня, нафта марки Urals зупинилась біля позначки 98 доларів за барель, нафта марки Brent впала нижче 102 доларів за барель. За Останні 12 місяців Urals втратив близько 11,3%, з початку року - 8,2% від вартості, пишуть Ведомости.

Як Зазначає видання, причин Падіння котирувань декілька. Зокрема, Лівія збільшила видобуток на чверть порівняно з минулим тижнем, розвіялися побоювання з приводу зривом поставок з Іраку, але залишився низький попит на нафту в Європі та Азії.

За словами аналітика «Райффайзенбанку» Андрія Поліщука, якщо ціна впаде нижче 90 доларів за барель и буде там триматися тривалий час, то нафтові компанії можуть піти на перегляд капітальних витрат.

Водночас керуючий ІК «Анкорінвест» Сергій Вахрамєєв, вважає, що поточне зниження ціни позначається більше для бюджету країни, ніж для виробників нафти.

У свою черга, керівник Центру макроекономічних досліджень «Ощадбанку» Юлія Цепляєва відзначає, що для того, щоб мати збалансований бюджет, потрібна ціна бареля в 100-105 доларів, за умови, що витрати збільшуватись не будуть. За словами експерта, якщо ціна знизиться до 90 доларів за барель на кілька місяців, це вже буде значним ударом для бюджету, а зниження ціни до 80 доларів за барель буде ледь не смертельним, а для відчутного негативного ефекту вистачить кількох тижнів.

Читайте також
Західні санкції «душать» газові амбіції Кремля в Арктиці
Економіка
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Інвестняні Зеленського — спадок тотального контролю часів СССР
Економіка
Україна остаточно розірвала російську блокаду у Чорному морі — Financial Times
Економіка
«Газпром» у 2023 році отримав чистий збиток у майже 6,7 мільярда доларів
Економіка
Проросійський олігарх Віктор Поліщук «кинув» кредиторів «Ельдорадо»
Економіка