Created with Sketch.

Ослаблена РФ поступається енергетичним і залізничним бажанням КНР

03 січня, 19:29
Фото: Останній Бастіон

Сі Цзіньпін розглядає транссибірську магістраль конкурентом нового китайського «шовкового шляху». Пекін орієнтується на Середню Азію.

Ресурсна федерація московії пішла на важливі компроміси із комуністичним Китаєм. Як сповістило видання Asia Times, путін погодився із будівництвом нової залізниці у Кирґизстані Казахстані та Узбекистані, а також змінив маршрут газогону «Сила Сибіру-2» на прохання Сі Цзіньпіна в обхід Монґолії.

Вперше проєкт залізниці Пекін-Бішкек-Алмати-Ташкент було запропоновано ще в 1990-х роках. Хоча лідери КНР, Кирґизстану, Казахстану й Узбекистану підписали меморандум про взаєморозуміння з цього питання, але з того часу не було жодного прогресу, бо РФ постійно заважала.

Спершу єльцинська, потім путінська РФ блокувала всі намагання своїх азійських партнерів унезалежнитися у транспортно-логістичній галузі. Москва воліла бути монополістом у перевезенні на Захід казахстанської нафти та узбецької бавовни, але тільки Сі Цзіньпін поклав край цим амбіціям.

Транзитні збори та контроль Кремля за зовнішньою торгівлею середньоазійського регіону перейняв Пекін. Залежність російської економіки від КНР зменшило можливості Москви диктувати свої умови південним сусідам, чим не промайнули скористатися у Казахстані, Узбекистані та Кирґизстані.

27-річну перешкоду, пов'язану із залізницею, тепер усунуто — новий «шовковий шлях» поєднає китайські порти Жовтого моря із казахстанськими на Каспійському і далі проляже на Кавказ. Ще один компроміс РФ і КНР стосується угоди про будівництво «Сили Сибіру-2» в обхід Монґолії.

Улан-Батор, залежний одночасно від Пекіна та Москви, не лише втратить сотні мільйонів доларів США на транзитних зборах через зміну маршруту, а й шанс залучити інвестиції в інфраструктуру. Таким робом, Сі Цзіньпін прагне ще більше прив'язати Монґолію до КНР.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», китайська авіація захоплює російський Далекий Схід. Поки кремлівський бункерний дід зайнятий українським питанням, Сі Цзіньпін поступово опановує Сибір; фактично, путін втрачає частину РФ.

Читайте також
Загроза вторгнення Китаю на Тайвань
Світ
Ердоган відкрив другий фронт проти РФ
Війна
Малайзія збагачується від підсанкційної російської нафти
Економіка
КНР прагне запровадити свою монополію на Каспії
Економіка
В'єтнам обрав президентом бойового генерала
Світ
КНР узявся за видобуток власної нафти у Жовтому морі
Економіка